PGE Ekstraliga w telewizji podczas rundy finałowej

Fot. Ewelina Włoch-Wrońska

21 i 28 sierpnia rozegrane zostaną mecze ćwierćfinałowe w PGE Ekstralidze, po raz pierwszy od 2011 roku z udziałem sześciu drużyn. Gdzie będzie można obejrzeć je w telewizji?

Pierwsze mecze ćwierćfinałowe rozegramy w niedzielę 21 sierpnia w godzinach: 14:00, 16:30 i 19:15 (dwa mecze na antenie ELEVEN SPORTS, jeden mecz na antenie CANAL+, godziny i pary meczowe zostaną ogłoszone w oddzielnym komunikacie PGE Ekstraligi po zakończeniu rundy zasadniczej).

Drugie mecze ćwierćfinałowe (rewanże) rozegramy w PGE Ekstralidze o jednej godzinie (19:15) 28 sierpnia (dwa mecze na antenach CANAL+, jeden na antenie ELEVEN SPORTS, pary meczowe i kanały emisyjne zostaną ogłoszone w oddzielnym komunikacie PGE Ekstraligi).

Półfinały PGE Ekstraligi zostały zaplanowane – zgodnie z kalendarzem sezonu 2022 – na 2 i 4 września, z kolei mecze o trzecie miejsce w rozgrywkach odbędą się 9 i 24 września, a finały PGE Ekstraligi 11 i 25 września.

Regulaminowe nowości:

 1. System pucharowy rozgrywany będzie w formie dwumeczów, w których drużyny spotykać będą się po jednym razie na torze własnym i przeciwnika.
 2. O zwycięstwie w dwumeczu zadecyduje w kolejności:
  1) większa suma punktów meczowych,
  2) większa suma punktów biegowych,
  3) wyższa pozycja w końcowej tabeli po części zasadniczej rozgrywek.

Drużyną zwycięską będzie drużyna, która zwyciężyła w dwumeczu na podstawie przepisów zawartych w pkt 1-3 powyżej. Druga drużyna dwumeczu jest drużyną pokonaną.

 1. We wszystkich rundach części finałowej, gospodarzem pierwszego meczu będzie drużyna niżej sklasyfikowana w tabeli po części zasadniczej rozgrywek.
 2. W 1. i 2. rundzie części finałowej rozgrywek spotykają się drużyny:
  1) (a) pierwsza z szóstą w tabeli po części zasadniczej,
  2) (b) druga z piątą w tabeli po części zasadniczej,
  3) (c) trzecia z czwartą w tabeli po części zasadniczej.
 3. Drużyny, które według zasad określonych w ust. 2 wygrały dwumecz w 1 i 2 rundzie części finałowej, zostaną sklasyfikowane według sum punktów meczowych zdobytych w tych rundach, a przy równości punktów meczowych – według punktów biegowych; przy równości punktów meczowych i biegowych, o kolejności w klasyfikacji decyduje wyższa pozycja drużyny w końcowej tabeli po części zasadniczej rozgrywek.
 4. Drużyny, które stosownie do zasad określonych w ust. 2 przegrały dwumecz w 1 i 2 rundzie części finałowej, zostaną sklasyfikowane według sum punktów meczowych zdobytych w tych rundach, a przy równości punktów meczowych – według punktów biegowych; przy równości punktów meczowych i biegowych, o kolejności w klasyfikacji decyduje wyższa pozycja drużyny w końcowej tabeli po części zasadniczej rozgrywek.
 5. W 3 i 4 rundzie części finałowej rozgrywek spotykają się:
  1) (d) pierwsza drużyna w klasyfikacji, o której mowa w ust. 5, z pierwszą drużyną w klasyfikacji, o której mowa w ust. 6,
  2) (e) druga z trzecią drużyną w klasyfikacji, o której mowa w ust. 5,
 6. W 5 i 6 rundzie finałowej rozgrywek spotykają się:
  1) (f) zwycięskie drużyny z (d) i (e) – patrz ust. 7 pkt 1) i 2),
  2) (g)pokonane drużyny z (d) i (e) – patrz ust. 7 pkt 1) i 2),

przy czym pojęcia „zwycięskie” i „pokonane” odnoszą się do zasad określonych w ust. 2.

 1. Końcowa klasyfikacja drużyn w rozgrywkach będzie następująca:
  1) pierwsze miejsca zajmie zwycięska drużyna z (f) – patrz ust. 8 pkt 1),
  2) drugie miejsca zajmie pokonana drużyna z (f) – patrz ust. 8 pkt 1),
  3) trzecie miejsca zajmie zwycięska drużyna z (g) – patrz ust. 8 pkt 2),
  4) czwarte miejsca zajmie pokonana drużyna z (g) – patrz ust. 8 pkt 2),
  5) piąte miejsce zajmie druga drużyna w klasyfikacji, o której mowa w ust. 6,
  6) szóste miejsce zajmie trzecia drużyna w klasyfikacji, o której mowa w ust. 6,
  7) siódme i ósme miejsce zajmą drużyny według kolejności miejsc zajętych po części zasadniczej rozgrywek, z zastrzeżeniem przepisów art. 703 ust. 8.

Cały regulamin TUTAJ