PGE Ekstraliga: W Rybniku na rozgrzewkę przed weekendem – zapowiedź meczu #RYBCZE

Fot. Arkadiusz Siwek
Fot. Arkadiusz Siwek

Żużlowi kibice zdecydowanie nie mogą narzekać na brak speedwaya w ostatnich dniach. Począwszy od połowy zeszłego tygodnia, aż do nadchodzącej niedzieli codziennie mogą oglądać na żywo różnego rodzaju zawody – ligowe lub indywidualne. Taki stan rzeczy będzie kontynuowany również w czwartek, a to wszystko za sprawą drugiego podejścia do rywalizacji rybnicko-częstochowskiej w PGE Ekstralidze.

Faworyt tego spotkania jest jeden, i – tu niespodzianka – będzie nią drużyna z województwa śląskiego. Mówiąc poważniej, trudno się spodziewać, żeby będący w bardzo dobrej formie Robert Lambert był w stanie powstrzymać częstochowian. Rybniczanom w tym pojedynku będą pomagać ściany, ale to nie one w ostatecznym rozrachunku staną pod taśmą do pojedynku z Leonem Madsenem, Fredrikiem Lindgrenem czy Jasonem Doylem.

Zwiększone limity kibiców, którzy mogą pojawić się na stadionie to dobra informacja dla fanów oby drużyn. Z Częstochowy do Rybnika jest około 120 kilometrów, mecz zaplanowany jest na godz. 20:00, więc mimo innego, niż zwykle, nietypowego dla żużlowego kalendarza terminu spotkania, nie można wykluczyć, że przy Gliwickiej 72 stadion wypełni się w wyznaczonym procencie pojemności kibicami.

20:00 PGG ROW Rybnik – ELTROX Włókniarz Częstochowa
LIVE ELEVEN SPORTS 1 (zapowiedź od 19:00, studio przedmeczowe od 19:45)
Studio:
Anita Mazur
Komentarz:
Michał Korościel, Michał Mitrut
Reporter:
Maciej Markowski

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

Relację ze spotkania będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Tomasz Kania