PGE Ekstraliga: W Grudziądzu zakończenie trzech dni z żużlem – zapowiedź #GRURYB

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Pogoda póki co nie rozpieszcza kibiców. Nie inaczej było w przypadku, planowanego wstępnie na piątek spotkania PGE Ekstraligi w Grudziądzu. Z drugiej strony, kapryśna aura spowodowała taki oto fakt, że fani 3 dni z rzędu mogą się cieszyć rozgrywkami najlepszej żużlowej ligi świata.

Żużlowy tryptyk zamknie spotkanie w Grudziądzu, gdzie miejscowy MRGARDEN GKM Grudziądz podejmie beniaminka, PGG ROW Rybnik. Obie drużyny w pierwszej kolejce musiały przełknąć gorzką pigułkę porażki, uznając wyższość drużyn z Częstochowy i Zielonej Góry. Swoistą ciekawostką jest, że obie ekipy przegrały inauguracyjne mecze niemal dokładnie w takim samym rozmiarze punktowym.

Faworytem wtorkowego meczu będą gospodarze z Grudziądza, którzy na pewno zechcą wykorzystać atut własnego toru. Artem Laguta, Nicki Pedersen i Kenneth Bjerre, wspierani przez Krzysztofa Buczkowskiego i Przemysława Pawlickiego z pewnością zawieszą wysoko poprzeczkę gościom ze Śląska, co kibicom może zwiastować tylko i wyłącznie atrakcyjny pojedynek.

Rybniczanie do Grudziądza przyjadą w dość eksperymentalnym składzie, jeśli brać pod uwagę formację juniorską. Mateusz Tudzież i Błażej Wypior staną naprzeciwko swoim bardziej doświadczonym w bojach Damianowi Lotarskiemu i Marcinowi Turowskiemu. Potencjalne straty w postawie młodzieżowców będą musieli potem odrabiać Troy Batchelor, Vaclav Milik, Mateusz Szczepaniak czy Kacper Woryna. Czy to zadanie uda się zrealizować z powodzeniem? Może być ciężko, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę chociażby postawę Artema Laguty w Częstochowie, który zdobył swój pierwszy duży komplet punktów w PGE Ekstralidze. Czy rybniczanie stawią zatem czoła gospodarzom? Każdy z pewnością na to liczy!

23.06, godz. 20:00 MRGARDEN GKM Grudziądz – PGG ROW Rybnik
LIVE Eleven Sports 2 (studio od 19:45)
Studio: Marcelina Rutkowska
Komentarz: Piotr Olkowicz, Michał Mitrut
Reporter: Maciej Markowski

Sędzia: Michał Sasień, Komisarz toru: Krzysztof Okupski

23.06, godz. 22:30 – Magazyn PGE Ekstraligi
LIVE Eleven Sports 2

Prowadząca: Anita Mazur
Goście: Grigorij Laguta (Motor Lublin), Mateusz Puka (Przegląd Sportowy), Marcin Kuźbicki

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika –Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 22.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Tomasz Kania