PGE Ekstraliga: Uśmiech przede wszystkim – mikołajkowa akcja ROW-u Rybnik

Fot. Arkadiusz Siwek
Fot. Arkadiusz Siwek

ROW Rybnik, jak co roku, przygotował niespodziankę dla kibiców i małych pacjentów oddziału pediatrycznego rybnickiego szpitala. W ramach akcji, klub wymieniał stary sprzęt żużlowy na słodycze. Dzięki zaangażowaniu kibiców, beniaminkowi PGE Ekstraligi udało się uzbierać około 150 paczek dla chorych dzieci.

Wraz z początkiem tygodnia w poniedziałek (25 listopada) oraz we wtorek (26 listopada) bramy warsztatu klubowego zostały otwarte, a każdy, kto chciał wesprzeć dzieci, spędzające mikołajki w szpitalu, był mile widziany. W ramach akcji każda paczka słodyczy była wymieniana na wybraną przez darczyńcę zużytą w zeszłym sezonie część sprzętu żużlowego. Jak zwykle kibice nie zawiedli. Największe zainteresowanie było pierwszego dnia, w którym kolejka ustawiła się jeszcze pół godziny przed otwarciem bram.

Kibice mogli wzbogacić swoją kolekcję o unikatowe elementy, które rzadko są dostępne dla żużlowych fanów, m.in. siodełka, zębatki, sprzęgła, elementy ubioru żużlowca i wiele więcej zaplecza warsztatowego. Sprzętu dla nikogo nie zabrakło. Efekt przerósł oczekiwania działaczy ROW-u Rybnik, a 150 paczek zmieni wyraz nie jednej smutnej buzi dzieci z oddziału pediatrycznego w rybnickim szpitalu.

Nasi kibice są po prostu wspaniali i kolejny raz zaskoczyli nas pozytywnie. Swoimi podarunkami sprawią mnóstwo radości chorym dzieciom – powiedział Krzysztof Mrozek, prezes rybnickiego klubu dla row.rybnik.com.pl.

Grzegorz Rybak