PGE Ekstraliga: tylko, czy aż dwa punkty przewagi? – zapowiedź rewanżowych spotkań półfinałowych

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

W poniedziałek będziemy znali już pierwsze odpowiedzi w fazie finałowej najlepszej żużlowej lidze świata. Kto pojedzie w finale i medal PGE Ekstraligi będzie miał już w kieszeni a kto powalczy w finale pocieszenia o brązowy krążek?

Pierwszy mecz półfinałowy dla mistrzów Polski. FOGO Unia Leszno minimalnie pokonała RM SOLAR Falubaz Zieloną Górę 46:44. Rajderem Meczu został Emil Sayfutdinov (11 pkt i bonus), który był też najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu. W ekipie gospodarzy liderem był Patryk Dudek (11+3 w sześciu biegach). Co słychać u mistrzów Polski przed rewanżem?

FOGO Unia ogłosiła, że na sezon 2021 zostaje Piotr Pawlicki i Emil Sayfutdinov. Rosjanin jest obecnie najlepszym żużlowcem PGE Ekstraligi pod względem średniej biegopunktowej (2,547). Co wiadomo przed niedzielnym rewanżem? Trenerzy obu drużyn nie zmienili swoich składów, choć już teraz wiadomo, że szansę w barwach RM SOLAR Falubazu ma otrzymać Jan Kvech.

28.09, godz. 18:00 FOGO Unia Leszno – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra (pierwszy mecz: 46:44)
LIVE ELEVEN SPORTS 1, studio od 17:30

Komentatorzy: Piotr Olkowicz, Michał Mitrut
Studio: Marcelina Rutkowska, Rafał Dobrucki
Reporterka: Anita Mazur

Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Komisarz techniczny: Błażej Demski

W drugim półfinale BETARD Sparta Wrocław okazała się minimalnie lepsza od MOJE BERMUDY Stali Gorzów 46:44. Wrocławian napędzali Gleb Chugunov (10+2), Tai Woffinden (10) i Maciej Janowski (9+2), natomiast w gorzowskim zespole liderowali Anders Thomsen (11), Jack Holder (10+2) i Bartosz Zmarzlik (10+2). Na rewanż w awizowanym składzie gorzowian znalazł się Krzysztof Kasprzak, natomiast trener Dariusz Śledź przygotował skład z czterema juniorami.

Trener Stanisław Chomski musi zdecydować czy „gość” Jack Holder pojawi się w miejsce Nielsa-Kristiana Iversena, czy Krzysztofa Kasprzaka. – Mamy kolejny mecz, furtka dla wszystkich jest otwarta. Dyspozycja Nielsa Kristiana Iversena w ostatnich meczach też daje dużo do myślenia, ale znam przyczyny porażki. Myślę, że na następnym treningu powinny być rozwiane. Jesteśmy zespołem, chcę mu pomóc. Każdy się martwi o wynik drużyny, łącznie z Bartkiem, który w każdej sytuacji nam pomaga . Jest Krzysztof Kasprzak, który też ma apetyt jazdy w play-off, a  droga nie jest zamknięta, wszystko się okaże po treningach, które mam nadzieję uda nam się przeprowadzić – powiedział na konferencji prasowej trener Chomski.

28.09, godz. 20:30 MOJE BERMUDY Stal Gorzów – BETARD Sparta Wrocław (pierwszy mecz 44:46)
LIVE w nSport+, studio od 20:00

Komentatorzy: Tomasz Dryła, Wojciech Dankiewicz
Studio: Michał Łopaciński, Krzysztof Cegielski
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz

Relację ze spotkania będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Blisko 30.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Piotr Kaczmarek