PGE Ekstraliga: Trwają prace remontowe na stadionie w Grudziądzu

Odliczanie trwa, a drużyna MRGARDEN GKM Grudziądz jest już na ostatniej prostej przygotowań do nadchodzącego sezonu. Nie inaczej jest na stadionie przy ulicy Hallera 4, gdzie trwają prace modernizacyjne.

Na grudziądzkim torze zostanie zamontowane odwodnienie liniowe, które jest wymogiem regulaminowym PGE Ekstraligi od sezonu 2021. Grudziądzki klub zdecydował się przeprowadzić prace już teraz. W związku z tym przebudowane zostaną krawężniki. Wewnętrzna krawędź owalu przy H4 przesunięta zostanie około 1 metra wgłąb murawy.

Po zakończeniu tego etapu prac uzupełniona zostanie nawierzchnia toru materiałem granitowym. Wszystko ma być gotowe jeszcze przed pierwszymi marcowymi treningami MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Po zakończeniu remontu tor przejdzie weryfikację delegata Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Modernizacji doczekały się także toalety dla kibiców, zlokalizowane za trybunami na pierwszym łuku. Był to konieczny remont, gdyż wysłużone pomieszczenia sanitarne przechodzą renowację po niemal 30 latach.

Źródło: gkm.grudziadz.net