PGE Ekstraliga: Stelmet sponsorem tytularnym Falubazu Zielona Góra

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Zarząd Zielonogórskiego Klubu Żużlowego SSA poinformował o pozyskaniu sponsora tytularnego dla drużyny Falubazu na sezon 2019 PGE Ekstraligi. Zespół przystąpi do rozgrywek najlepszej żużlowej ligi świata pod nazwą STELMET Falubaz Zielona Góra. Firma już wcześniej widniała jako sponsor tytularny klubu – było to w latach 2011-2013.

STELMET S.A. to firma zielonogórska, światowy lider w branży wyrobów z drewna przeznaczonych do grodzenia, wyposażenia i dekoracji ogrodów, działek, tarasów, balkonów, parków, marketów oraz wszelkiego rodzaju przestrzeni rekreacyjnych, a także producent pelletu.

Jest to również wybitny mecenas lokalnego sportu. Obecnie jest sponsorem tytularnym zielonogórskich koszykarzy,a w przeszłości widniał w nazwie sekcji piłkarskiej. W sezonach 2011-2013 był sponsorem tytularnym żużlowego Falubazu, a drużyna w tamtym okresie dwukrotnie zdobywała złote medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Pozyskanie takiego sponsora tytularnego to kolejny ważny krok do budowy silnego i stabilnego Falubazu. Bardzo dziękujemy firmie STELMET S.A. za zaufanie i wsparcie. Ze swojej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, by sukcesami nawiązać do lat, w których poprzednio drużyna występowała pod szczęśliwą nazwą STELMET Falubaz Zielona Góra – powiedział prezes zarządu ZKŻ SSA, Adam Goliński, w rozmowie z portalem zuzel.falubaz.com.

Źródło: zuzel.falubaz.com