PGE Ekstraliga: Stalowa armia zaprezentowana

W piątkowy wieczór w galerii handlowej Askana odbyła się prezentacja TRULY.WORK Stali Gorzów. W spotkaniu z kibicami wzięli udział zawodnicy żółto-niebieskich wraz ze sztabem trenerskim. Nie zabrakło również nowych nabytków: Markusa Birkemose i powracającego do Gorzowa Nielsa-Kristiana Iversena.

Przed zaprezentowaniem drużyny TRULY.WORK Stali Gorzów, Paweł Parys, były żużlowiec, obecnie trener w szkółce JUST FUN GUKS Speedway Wawrów, przedstawił swoich podopiecznych. Następnie na scenę wyszła młodzież z klubowej szkółki wraz z trenerem Piotrem Paluchem.

Po przedstawieniu nadziei gorzowskiego żużla, przyszedł czas na formację juniorską TRULY.WORK Stali, która będzie w przyszłym sezonie opierać się na Mateuszu Bartkowiaku, Kamilu Nowackim i Wiktorze Jasińskim. Na prezentacji nie pojawił się Rafał Karczmarz, który jeszcze nie wyjaśnił wątpliwości odnośnie kontynuowania kariery. Jak mówił prezes TRULY.WORK Stali Gorzów Marek Grzyb, w rozmowie ze speedwayekstraliga.pl, do spotkania z młodym żużlowcem dojdzie jeszcze w przyszłym tygodniu. – We wtorek spotkam się z Rafałem. Oczywiście jesteśmy w kontakcie. To jest pytanie do Rafała, jakie ma plany na przyszłość. Nie ma jednoznacznej deklaracji z jego strony, że kończy karierę. Na razie mamy plotki, pogłoski. Poczekajmy chwilę, ta sprawa nie jest zamknięta. Jestem jeszcze optymistycznie nastawiony – mówił prezes Grzyb.

Wśród zawodników nie zabrakło Markusa Birkemose, który pierwsze kroki na polskich torach będzie stawiał w drugoligowym Power Duck Iveston PSŻ Poznań i będzie do dyspozycji trenera Stanisława Chomskiego w razie kontuzji któregoś z podstawowych zawodników. Następnie przyszedł czas na zaprezentowanie seniorów TRULY.WORK Stali. Na scenę kolejno wchodzili: Anders Thomsen, Szymon Woźniak, Krzysztof Kasprzak, Niels-Kristian Iversen i mistrz Świata – Bartosz Zmarzlik.

Szczególnie owacyjnie został przywitany Iversen, który w Gorzowie ciągle cieszy się wielką sympatią wśród kibiców żółto-niebieskich. Następnie zawodnicy odpowiadali na różne pytania kibiców, które wcześniej mogli zaproponować na fanpage’u klubu na Facebooku. Po części oficjalnej fani mogli zdobyć autograf i zrobić wspólne zdjęcie ze swoimi ulubieńcami.

Jak podkreślił prezes gorzowskiej TRULY.WORK Stali, brakowało oficjalnej prezentacji zawodników w trakcie przerwy między sezonami i po kilku latach powrócono do tego pomysłu. – Myślę, że wszyscy kibice i sponsorzy po wielu latach oczekują z naszej strony tego typu spotkań. Widać po frekwencji, że kibice są zainteresowani spotkaniem się z drużyną. W następnym roku postaramy się zaaranżować takie wydarzenie wcześniej, ponieważ przejmując funkcję prezesa jestem w rytmie wcześniejszych ustaleń. Wywołaliśmy przy mojej zgodzie tę prezentację i sądzę, że jest to dobry ruch z naszej strony. Myślę, że kibice są już głodni następnego sezonu i możliwość kontaktu z naszymi zawodnikami jest bardzo optymistycznym akcentem. To jest ważny moment, żeby spotkać się z zawodnikami. Mieliśmy przed prezentacją część działań marketingowych, nakręcaliśmy filmy. W sobotę mamy spotkanie ze sponsorami, zakończenie sezonu 2019, ale będą też uczestniczyć zawodnicy którzy będą z nami w sezonie 2020. To wszystko pokazuje, że chcemy aby tych kontaktów z kibicami było jak najwięcej i uważam, że będzie to optymistycznie odebrane przez wszystkie osoby, które są związane z TRULY.WORK Stalą – zakończył prezes Marek Grzyb.

Tekst i zdjęcia: Krzysztof Frączek