PGE Ekstraliga: SPEED CAR Motor Lublin przedstawił plan przygotowań do sezonu

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec
Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

W środę (4 grudnia) odbyła się konferencja prasowa SPEED Car Motoru Lublin. Na spotkaniu zabrakło jedynie dwóch gwiazd lubelskiej drużyny – Mikkela Michelsena oraz Grzegorza Zengoty. Trener zespołu, Maciej Kuciapa, zaprezentował i omówił szczegółowy plan przygotowawczy do zbliżającego się sezonu PGE Ekstraligi.

Obecnie większość zawodników trenuje wraz ze swoimi indywidualnymi trenerami. Ponadto, pod okiem Macieja Kuciapy, prowadzone są grupowe treningi szkółki. Młodzi adepci odbywają trzy zajęcia w ciągu tygodnia, podczas których doskonalą sprawność fizyczną. Z początkiem lutego w Lublinie mają odbyć się badania motoryczne każdego z zawodników, aby zobaczyć, jak przepracowali okres przygotowawczy.

14 lutego cała ekipa SPEED Car Motoru (wraz ze szkółką) uda się na zgrupowanie do Włoch, gdzie trenować będą na pobliskich stokach narciarskich. Treningi w Alpach zakończą się 19 lutego. Tego samego dnia zawodnicy wybiorą się do Hiszpanii, gdzie przez 7 dni pod okiem trenera Andrzeja Sypytowskiego (wicemistrz olimpijski oraz wicemistrz świata w kolarstwie szosowym — dop. redakcji) będą szlifować formę na rowerach kolażowych.

Jazdę na motocyklach żużlowych lublinianie rozpoczną 7 marca w Krsko. Tam potrwa kolejne trzydniowe zgrupowanie, mające na celu „rozjeżdżenie się” po długiej przerwie kontaktu z motocyklem. Cztery dni później (14 marca) odbędzie się pierwszy kontrolny mecz drużyny SPEED CAR Motoru Lublin. Rywalem będzie eWinner Apator Toruń. Dzień później zaplanowany jest rewanż pomiędzy tymi drużynami. Następne punktowane treningi będą miały miejsce 21 i 22 marca z Unią Tarnów.

Przemysław Pielecha