PGE Ekstraliga: siła juniorów kluczem do zwycięstwa. ELTROX WŁÓKNIARZ lepszy od MARWIS.PL FALUBAZU

Fot. Patryk Kowalski

W trzeciej rundzie PGE Ekstraligi 2021 ostatni w tabeli ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa podejmował MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra. Pomimo twardo przygotowanego toru, zawodnicy obdarowali kibiców zaciętą walką oraz iście ekstraligowym widowiskiem. Mecz zakończył się budującym dla częstochowian zwycięstwem 49:41.

Częstochowianie rozpoczęli z przytupem, gdy w inauguracyjnym wyścigu zwyciężył Fredrik Lindgren, drugi na mecie Max Fricke zdołał wyprzedzić na dystansie Bartosza Smektałę. Bieg młodzieżowców stanowił pokaz zarówno efektywności, jak i efektowności ze strony gospodarzy, którzy zdecydowanie zdominowali swoich przeciwników z Zielonej Góry. W trzecim wyścigu para wychowanków MARWIS.PL FALUBAZU w osobach Patryka Dudka oraz Piotra Protasiewicza przywiozła pierwsze drużynowe zwycięstwo w stosunku 4:2 w rywalizacji z Leonem Madsenem i Kacprem Woryną. Pierwszą serię spotkania zakończył indywidualnym zwycięstwem Matej Zagar, który stoczył kapitalną oraz zaciętą walkę o trzy punkty z Jakubem Miśkowiakiem.

Druga seria rozpoczęła się pod dyktando MARWIS.PL FALUBAZU, czego dowodem była wzorowa jazda parą i podwójne zwycięstwo Maxa Fricke oraz Mateja Zagara w biegu piątym, którzy zostawili w pokonanym polu Bartosza Smektałę. Dłużni rywalom nie pozostali już w kolejnym, szóstym biegu, Leon Madsen wraz z Mateuszem Świdnickim. Częstochowianie prowadzili podwójnie od startu do mety, nie dając Protasiewiczowi miejsca do ataku. Zuchwały atak w biegu 7. zaprezentował Lindgren, który perfekcyjnie wykorzystał zewnętrzną część toru, wyprzedzając przy bandzie niepokonanego dotąd Dudka.

Do zjawiskowej rywalizacji doszło w wyścigu 8., w którym Madsen tuż przed metą rozerwał parę gości, skutecznie atakując Fricke. Pięknym za nadobne odpłacił Australijczyk duńskiemu rywalowi w wyścigu 13. Epicki bieg oraz sól rywalizacji sportowej zademonstrował Madsen, który o błysk szprychy ustąpił rywalowi na mecie.

Biegi nominowane potwierdziły minimalną przewagę gospodarzy, którzy w przedostatniej gonitwie przypieczętowali zwycięstwo drużyny ELTROX WŁÓKNIARZA. Najwięcej punktów w zespole częstochowian zdobyli Fredrik Lindgren (13) oraz Bartosz Smektała (11). W zespole MARWIS.PL FALUBAZU najjaśniejszym punktem był Patryk Dudek (10). Wtórował mu w twardej walce z rywalami Max Fricke (12+1), który na tor wyjeżdżał sześciokrotnie. Z pewnością na lepszy występ liczył Damian Pawliczak (0).

Relacja z meczu w Częstochowie dostępna jest TUTAJ.

Krzysztof Zawadzki