PGE Ekstraliga: Powrót Woffindena, wygrana BETARD SPARTY i mocna końcówka FOGO UNII Leszno.

Fot. Ewelina Włoch
Fot. Ewelina Włoch

W ramach zaległej 4. rundy PGE Ekstraligi, BETARD SPARTA Wrocław zmierzyła się na własnym torze z FOGO UNIĄ Leszno. Podopieczni Dariusza Śledzia pokonali drużynę prowadzoną przez Piotra Barona 47:43.

Inauguracyjny bieg wieczoru wygrała para FOGO UNII Leszno, jednak radość leszczynian nie trwała długo. Już w gonitwie drugiej straty (z nawiązką) odrobili juniorzy: Michał Curzytek – Przemysław Liszka. Kolejne biegi kończyły się podziałem punktów, a więc BETARD SPARTA Wrocław utrzymywała dwupunktową przewagę.

Dopiero w 7. wyścigu duet gospodarzy Tai Woffinden – Artem Laguta dowiózł do mety podwójne zwycięstwo. Po tej wygranej wrocławianie systematycznie powiększali swoją przewagę, a liderem gospodarzy był Maciej Janowski, który notował na swoim koncie same „trójki”. Przed biegami nominowanymi brązowi medaliści z poprzedniego roku byli już pewni, że dopiszą dwa ligowe punkty do swojego dorobku.

FOGO UNIA Leszno spotkanie na Stadionie Olimpijskim zakończyła w bardzo dobrym stylu, niwelując przewagę BATARD SPARTY Wrocław z dziesięciu do czterech punktów. Najjaśniejszymi punktem drużyny był Janusz Kołodziej. W szeregach drużyny z Wrocławia najlepiej zaprezentował się Maciej Janowski. Powracający do ścigania Tai Woffinden zaprezentował się na dobrym poziomie. Debiut w PGE Ekstralidze, okraszony jednym zdobytym punktem, zanotował junior mistrzów Polski – Damian Ratajczak.

Relacja z meczu we Wrocławiu dostępna jest TUTAJ.

Martyna Wolnik