PGE Ekstraliga: Porażka Motoru Lublin z MRGARDEN GKM Grudziądz po emocjonującej końcówce

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

We wtorkowym spotkaniu 13. kolejki PGE Ekstraligi Motor Lublin, po bardzo wyrównanym meczu, przegrał z MRGARDEN GKM Grudziądz 44:46. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Artem Laguta, który zdobył 14 punktów. Rajderem meczu został wybrany Jarosław Hampel.

Pierwszą serię od  zwycięstwa 5:1 zaczęli gospodarze. Para Pedersen-Bjerre podwójnie pokonała Mateja Zagara i Jakuba Jamroga. W ostatnim biegu pierwszej serii Motor Lublin wygrał 4:2, doprowadzając do remisu 12:12.

Gonitwa piąta to remis 3:3, pierwszy do mety dojechał Jarosław Hampel, który za swoimi plecami przywiózł dwójkę zawodników gospodarzy. Niestety dla gości na ostatniej pozycji przyjechał Matej Zagar. Na zakończenie drugiej serii mieliśmy kolejny remis, dzięki czemu na tablicy wyników był remis 21:21.

Po biegu ósmym pierwszy raz na prowadzeniu byli goście, dzięki zwycięstwu 4:2 pary Hampel-Zagar. W gonitwie numer 10 mieliśmy kolejny remis. Mikkel Michelsen za swoimi plecami przywiózł kolejno Przemysława Pawlickiego, Kennetha Bjerre oraz zamykającego stawkę Wiktora Lamparta. Po 10 wyścigach był remis 30:30.

Bieg jedenasty to zwycięstwo gospodarzy 4:2. Wygrał Nicki Pedersen, a za jego plecami pasjonujące starcie o 2. miejsce stoczył Jarosław Hampel z Przemysławem Pawlickim. Ostatecznie górą z tego pojedynku na ostatnim okrążeniu wyszedł zawodnik gości. Gonitwa trzynasta zakończyła się wynikiem 3:3, przed biegami nominowanymi mieliśmy remis 39:39.

W biegu czternastym wygrał Kenneth Bjerre przed parą gości Laguta-Zagar, na końcu stawki bieg ukończył Przemysław Pawlicki, co przełożyło się na wynik 42:42 przed ostatnim wyścigiem. W ostatniej gonitwie gospodarze wygrali 4:2, zapewniając sobie zwycięstwo na drużyną z Lublina za dwa punkty.

Pełna relacja dostępna TUTAJ.

Sebastian Czobot