PGE Ekstraliga: Podsumowanie sezonu i mikołajkowe paczki od STELMET Falubazu dla dzieci

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

STELMET Falubaz Zielona Góra podziękował sponsorom za wsparcie i obecność w sezonie 2019. Uroczysta gala z udziałem zawodników i sztabu szkoleniowego odbyła się w 6 grudnia w hali koszykarskiej przy ul. Amelii w Zielonej Górze. Poza tym zawodnicy odwiedzili najmłodszych pacjentów szpitala dziecięcego w ramach Falubazowych Mikołajek i wręczyli im prezenty.

Podczas podsumowania sezonu, dedykowanymi nagrodami wyróżniono, firmy, które w największym zakresie finansowym wspierają zielonogórski żużel. Każdy z obecnych na gali sponsorów otrzymał też pamiątkowy, falubazowy upominek.

Dla żużlowców była to niepowtarzalna okazja do rozmowy i podziękowań dla przyjaciół i partnerów zielonogórskiego żużla, których na gali pojawiło się około 200. – Taki wieczór jak ten, to wyraz wdzięczności za wsparcie w całym sezonie. Cieszę się, że mogliśmy się spotkać w tak znacznym gronie i porozmawiać na wiele tematów, nie tylko tych związanych z żużlem. Bez tych wszystkich osób nie byłoby mowy o dobrze funkcjonującej drużynie sportowej – podkreślił kapitan Piotr Protasiewicz.

Trener Piotr Żyto doskonale pamięta atmosferę takich spotkań w Zielonej Górze z wcześniejszych lat.- Cieszę się, że ponownie mogłem spotkać się z osobami, które pamiętam z ostatniego okresu pracy w Falubazie. Jeszcze bardziej cieszę się, że grono osób wspierających zielonogórski żużel jest coraz liczniejsze – powiedział szkoleniowiec.

Prezes klubu, Wojciech Domagała, także docenia wartość takich spotkań, ponieważ dowodzą, jak ważna jest udana współpraca między biznesem i sportem. – Obecność tak wielu firm i osób zaangażowanych w rozwój zielonogórskiego żużla pozytywnie nastraja przed startem sezonu 2020. Jesteśmy wdzięczni za każde wsparcie dla drużyny i naszych zawodników, którzy z dumą reprezentują Zieloną Górę w PGE Ekstralidze – zaznaczył prezes zielonogórskiej drużyny. Główną atrakcją wieczoru była oficjalna prezentacja kevlaru na sezon 2020, którego kolorystyka nawiązuje do barw Zielonej Góry.

Drugim ważnym momentem była wizyta zawodników i sztabu STELMET Falubazu u najmłodszych pacjentów oddziału dziecięcego i chirurgii dziecięcej zielonogórskiego szpitala. – Dziękujemy, że o nas nie zapominacie – mówiła kierownik oddziału pediatrii lek. Kazimiera Kucharska-Barczyk, a mali pacjenci z niecierpliwością wypatrywali zawodników. Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek są od początku akcji Falubazowe Mikołajki, ale za każdym razem spotkanie z pacjentami oddziału dziecięcego i chirurgii dziecięcej dostarcza im wielu wzruszeń. – Zdrowie jest najważniejsze, dlatego cieszę się, że nasza wizyta ze świątecznymi paczkami może być dla tych dzieci chwilą wytchnienia w chorobie – podkreślił kapitan Piotr Protasiewicz.

Michael Jepsen Jensen i Martin Vaculik też już poczuli, na czym polega magia bycia Falubazowym Mikołajem. – To piękna i szlachetna inicjatywa. Cieszę się, że jestem częścią drużyny, która jest zaangażowana w coś tak pięknego – zaznacza Słowak. Dla Antonio Lindbaecka oraz Jonasa Jeppesena była to debiutancka rola, w którą z przyjemnością się wcielili dopytując o to, jak pomóc małym pacjentom.

Niezwykle ważnym elementem Falubazowych Mikołajek są charytatywne licytacje. To dzięki nim co roku przygotowywane są paczki świąteczne. Już we wtorek (10 grudnia) rusza druga część aukcji. Jej hitem będzie licytacja kevlaru STELMET Falubazu na sezon 2020. Jej zwycięzca otrzyma kombinezon uszyty pod konkretny wymiar. Będzie to więc świetna okazja do sprawienia świątecznego prezentu sobie, lub swoim bliskim.