PGE Ekstraliga: Pewne zwycięstwo BETARD SPARTY nad niepokonaną MOJE BERMUDY STALĄ

Fot. Ewelina Włoch

Choć mecz zapowiadał się dość wymagający dla obu drużyn, to gospodarzom udało się poskromić idących jak burza gorzowian i wygrać 52:38. Niesamowicie szybcy dzisiaj Artem Laguta (15+1), Gleb Chugunov (14+1) oraz Bartosz Zmarzlik (14).

W pierwszej serii BETARD SPARTA Wrocław miała ciężki orzech do zgryzienia. Juniorzy z Gorzowa bez problemu poradzili sobie z wrocławską parą, nadrabiając stracone w inauguracyjnym biegu punkty. Potem gospodarze zaczęli coraz bardziej powiększać swoją przewagę. Mecz zakończył zwycięski dla MOJE BERMUDY STALI Gorzów bieg, podczas którego Bartosz Zmarzlik wraz z Andersem Thomsenem odrobili cztery punkty dla swojego zespołu.

Fantastyczny wyścig siódmy w wykonaniu Macieja Janowskiego i Daniela Bewleya. Przez całe cztery okrążenia kapitan BETARD SPARTY ze wszystkich sił próbował odpierać ataki dwukrotnego mistrza Świata. Skutecznie. Bartosz Zmarzlik po raz pierwszy w tym sezonie przyjechał na trzeciej pozycji, a bieg podwójnie wygrali gospodarze.

Świetnie poradzili sobie juniorzy MOJE BERMUDY STALI Gorzów. Kamil Nowacki wrócił po rekonwalescencji z głośnym przytupem, przywożąc wraz z Wiktorem Jasińskim pięć „oczek” w biegu drugim. Wiktor wydawał się szczególnie zadowolony z wyniku — do mety dojechał jako pierwszy. Potem trudną walkę stoczył z Maciejem Janowskim. Choć jest to zawodnik ze znacznie większym doświadczeniem, młodzieżowiec nie poddawał się. Ostatecznie jednak został pokonany i wyminięty przez uczestnika FIM SGP.

Dwa punkty pozostają we Wrocławiu, natomiast gorzowska drużyna wraca do domu i będą wyciągać teraz wnioski przed meczem rewanżowym u siebie, który z pewnością spróbują wygrać i zdobyć upragniony punkt bonusowy.

Pełna relacja dostępna TUTAJ.

Aleksandra Szymaniak