PGE Ekstraliga: Pewna wygrana BETARD Sparty z forBET Włókniarzem

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Wrocławianie wygrali na Stadionie Olimpijskim z częstochowianami 56:34 i zdobyli także punkt bonusowy (105:75). Liderem gospodarzy był Max Fricke (12+1 w 5), który został Rajderem Meczu. Na trybunach zasiało 13 000 widzów.

Zawody z dorobkiem 12 punktów zakończył również Maksym Drabik. Junior z Wrocławia dorzucił do tego jeszcze dwa bonusy. W zespole forBET Włókniarza najwięcej punktów zdobył Leon Madsen – 15 punktów w sześciu startach. Dzięki tej wygranej, BETARD Sparta umocniła się na drugim miejscu w tabeli PGE Ekstraligi

Nie ma o czym rozmawiać. Jeżeli zawodnik przejedzie czwarty, to o czym rozmawiać. Wstyd, nic więcej. Przyjechaliśmy z myślą, że będzie zacięty pojedynek i wyszarpać bonus. To PGE Ekstraliga, tutaj wpływ ma wszystko. Detale. Trzeba szukać wszystkiego na nowo, bo jedziemy na wyjazd i znowu dostajemy. Już sam nie wiem, gdzie jesteśmy – powiedział Michał Gruchalski (5+1 w 4) na antenie nSport+.

Nie zależy mi, żeby być noszonym na rękach, ale żeby drużyna wygrywała. Na 1. bieg miałem dopasowany motocykl, ale był zbyt mokry tor. Wiedziałem jednak, że jest dobrze ze mną. Delikatne korekty i z tą moją prędkością było zdecydowanie lepiej – zaznaczył Jakub Jamróg (11+1).

Więcej o meczu TUTAJ.

Fot. Marcin Karczewski