PGE Ekstraliga: Ogromne emocje i sensacja we Wrocławiu! MOJE BERMUDY Stal wygrywa za 3 punkty!

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Po dziesięciu biegach BETARD Sparta Wrocław prowadziła na Stadionie Olimpijskim z MOJE BERMUDY Stalą 35:25, aby ostatecznie przegrać spotkanie 44:46. O wszystkim zadecydował ostatni wyścig, w którym gorzowianie wygrali 4:2, po raz pierwszy tego dnia wychodząc na prowadzenie, które skutkowało zwycięstwem.

Gospodarze świetnie rozpoczęli mecz, prowadząc po pierwszej serii 16:8, co jednak nie przełożyło się na końcowy sukces. Rajderem spotkania wybrany został Maciej Janowski, który w pięciu biegach zdobył 14 punktów. Wśród gospodarzy po 8 punktów przywiózł Tai Woffinden, a 7 pkt Chris Holder, co jednak nie przełożyło się na zwycięstwo.

Zespół gości jechał zdecydowanie równiej. Bartosz Zmarzlik zdobył 15 punktów i bonus. Mistrz Świata jako jedyny pokonał tego dnia Macieja Janowskiego. Dziesięć punktów z bonusem dorzucił Anders Thomsen, a 8 i bonus Jack Holder.

Tym samym MOJE BERMUDY Stal Gorzów, dla których był to ostatni mecz w fazie zasadniczej, ma już 21 punktów i są o krok od awansu do fazy finałowej PGE Ekstraligi. Sytuacja BETARD Sparty natomiast bardzo się skomplikowała. Dwa mecze do końca, 14 punktów w tabeli. Wrocławian może zabraknąć w najlepszej „czwórce”.

Pełna relacja TUTAJ.

 

Błażej Kowol