PGE Ekstraliga: O wielką stawkę w Zielonej Górze, mecz na szczycie we Wrocławiu (zapowiedź)

Fot. Przemysław Gąbka

Pierwsza, wakacyjna niedziela z PGE Ekstraligą zapowiada się niezwykle interesująco. W Zielonej Górze powalczą o zapewnienie bytu w najwyższej klasie rozgrywkowej lub utrzymanie nadziei na play-off. We Wrocławiu czeka nas spotkanie drużyn, które uchylają już drzwi do rundy finałowej.

Remisując w Grudziądzu, MARWIS.PL FALUBAZ zrobił wielki krok do utrzymania w PGE Ekstralidze. Aby być prawie pewnym osiągnięcia celu gospodarzom bardzo przydałoby się zwycięstwo z gośćmi z Częstochowy. Szansa na powodzenie jest spora, tym bardziej, że w pełni sił nie jest Leon Madsen, a reprezentanci gości, poza Jakubem Miśkowiakiem, niezbyt dobrze zaprezentowali się w finale Złotego Kasku, który odbył się w Zielonej Górze kilka dni temu. To może dawać nadzieję kibicom gospodarzy, ale dla zawodników ELTROX WŁÓKNIARZA jest to mecz, który zaważyć może o ich awansie do fazy play-off, a obrona 8-punktowej zaliczki z Częstochowy to może być zdecydowanie zbyt mało.

27.06, godz. 16:30 MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra – ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa 
Pierwszy mecz – 41:49
LIVE w nSport+ (studio od 16:00)

Studio: Michał Łopaciński, Patryk Malitowski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Komisarz techniczny: Ryszard Walus

We Wrocławiu spotkają się drużyny, które w sezonie 2021 celują w walkę o medale. O ile awans do rundy finałowej dla lublinian będzie już sporym sukcesem, o tyle gospodarze jasno mówią o swoim celu, jakim jest zdobycie złotego medalu. Faworytem spotkania są z pewnością podopieczni Dariusza Śledzia, jednak kibice we Wrocławiu zastanawiają się, w jakiej dyspozycji w niedzielę będzie Gleb Chugunov, który w finale Złotego Kasku zaliczył poważny upadek i dość mocno się poobijał. Pierwsze spotkanie obu drużyn zakończyło się wysokim zwycięstwem MOTORU, i to oni rozpoczną mecz z 14-punktową zaliczką, której bronić będą z całych sił.

19:15 BETARD SPARTA Wrocław – MOTOR Lublin (mecz z telemetrią)
Pierwszy mecz – 38:52
LIVE w nSport+ (studio od 18:45)

Studio: Marcin Majewski, Krzysztof Cegielski
Komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporterzy: Karolina Wieszczycka, Mateusz Kędzierski

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Jacek Woźniak
Komisarz techniczny: Marcin Bordewicz

Podczas wszystkich meczów 10. rundy PGE Ekstraligi w transmisjach telewizyjnych na antenach ELEVEN SPORTS i nSport+ dodany zostanie znak wodny z hashtagiem #RundaDlaNiny. Nadawcy będą również przypominać o zbiórkach i możliwościach wpłat na rzecz chorej dziewczynki. Wesprzeć Ninę będzie można również na wszystkich czterech stadionach PGE Ekstraligi. Na kibiców czekać będą puszki, z których całość kwoty zostanie przeznaczona na leczenie 2-latki. Więcej TUTAJ.

 

Kamil Rychlicki