PGE Ekstraliga: Nowe kolejności na próbie toru

Fot. Kamil Woldański
Fot. Kamil Woldański

Od nowego sezonu w PGE Ekstralidze próba toru odbywać będzie się na nowych zasadach. Przed każdym meczem zawodnicy wezmą udział – tak jak dotychczas – w czterech sesjach. Ich kolejność będzie następująca: pierwsza sesja dla drużyny gospodarza, pierwsza sesja dla drużyny gościa, druga sesja dla drużyny gospodarza, druga sesja dla drużyny gościa.

Tradycyjnie, przed każdym meczem w PGE Ekstralidze pod nadzorem sędziego zawodów, odbywa się próba toru. Rozpoczyna się ona na 30 minut przed zawodami i jest to oficjalny, ale nieobowiązkowy trening, do którego kierownik każdej z drużyn wskazuje dwóch zawodników.

Zmiana w stosunku do lat poprzednich polega na tym, że próbę toru rozpoczynać będzie teraz sesja dla gospodarzy. Przypomnijmy, że pojedyncza sesja trwa półtorej minuty, a czas jest mierzony od chwili zamknięcia bram parku maszyn po wyjeździe zawodników na tor. Podczas próby toru zabronione jest przebywanie mechaników i pozostawianie motocykli wewnątrz toru. Nie ma też możliwości startów z pola startowego i całej prostej startowej.