PGE Ekstraliga: Niespodzianka w Lublinie. ELTROX Włókniarz pokonuje Motor

Fot. Przemysław Gąbka
Fot. Przemysław Gąbka

Poniedziałkowe spotkanie 12.rundy PGE Ekstraligi pomiędzy Motorem Lublin a ELTROX Włókniarzem Częstochowa zakończyło się zwycięstwem gości 51:39. Był to niezwykle ważny mecz w kontekście walki o miejsce w fazie finałowej. Częstochowianie wywieźli także z Lublina punkt bonusowy (94:86).

Towarzyszący zawodom deszcz nie pokrzyżował planów i spotkanie zostało rozegrane w całości. Mecz ten był okazją do debiutu trenerskiego dla Piotra Świderskiego, który poprowadził drużynę częstochowską do zwycięstwa wraz z punktem bonusowym.

Po stronie gospodarzy najlepiej prezentował się Matej Zagar, który zdobył 13 punktów o bonus w sześciu startach i wygrywając 15. bieg. Świetną postawę zaprezentował także junior gospodarzy, Viktor Trofymov, który wywalczył na torze 9 punktów w czterech startach.

Natomiast u częstochowian bardzo dobrze poradzili sobie Jason Doyle (12+1 punktów) oraz Fredrik Lindgren (11+1 punktów). Tak samo, jak po stronie lublinian, ważne punkty przywiózł dla drużyny junior – Jakub Miśkowiak, który zdobył 5+2 punktów w trzech startach.

Pełna relacja TUTAJ.

Agnieszka Zimnoch