PGE Ekstraliga: Niesamowity Janusz Kołodziej i pewne zwycięstwo FOGO UNII Leszno

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

FOGO UNIA Leszno – MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra to spotkanie, na które wielu kibiców czekało z wyjątkową niecierpliwością. Faworytem spotkania byli gospodarze, którzy swoją siłę i znakomitą dyspozycję udowadniali niemalże w każdym biegu. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrywali z MARWIS.PL FALUBAZEM 54:36.

Bardzo wyrównana pierwsza seria pozwoliła zawodnikom FOGO UNII Leszno wypracować zaledwie czteropunktową przewagę. W biegu młodzieżowym bardzo dobrze zaprezentowali się młodzieżowcy gospodarzy. Pierwsze zwycięstwo na swym koncie zapisał Kacper Pludra, a Krzysztof Sadurski zapisał na swoim koncie pierwszy punkt, zdobyty przed własną publicznością. FOGO UNIA pierwsze podwójne zwycięstwo zdobyła dopiero w gonitwie siódmej, dzięki znakomitej dyspozycji Janusza Kołodzieja i Emila Sayfutdinova. Sukces ten powtórzyli w biegu dziewiątym, zostawiając daleko w tyle Maxa Fricke, który w pierwszych dwóch seriach bardzo dobrze prezentował się na leszczyńskim owalu.

Zawodnicy FOGO UNII z biegu na bieg powiększali są przewagę, nie dając zbyt dużych nadziei zawodnikom MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra. Zwycięstwo gospodarzy przypieczętował w biegu trzynastym – Janusz Kołodziej, zdobywca kompletu punktów (12).

Postawa Patryka Dudka to znacznie za mało, ponieważ w drużynie MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra, tylko jemu udało się przekroczyć granicę dziesięciu punktów (12+1). Max Fricke, po dobrym początku spotkania, dołożył do wyniku zaledwie 8 „oczek”.  Taką samą ilość punktów zdobył Matej Zagar.

Pełna relacja dostępna jest TUTAJ.

Martyna Wolnik