PGE Ekstraliga: MRGARDEN GKM Grudziądz porozumiał się z Pedersenem, Bjerre i Lakhbaumem!

Fot. Dariusz Ryl
Fot. Dariusz Ryl

Klub z Grudziądza przekazał dotyczące występów dwóch zawodników w sezonie 2020 PGE Ekstraligi. – Miło nam poinformować, że wymagane aneksy do kontraktów, które umożliwią im starty w sezonie 2020 w Polsce parafowali Duńczycy: Nicki Pedersen oraz Kenneth Bjerre! – przekazał portal gkm.grudziadz.net.

W piątek (8 maja) zagraniczni żużlowcy rozpoczną kwarantannę, wymaganą przez nowy Regulamin Sanitarny PGE Ekstraligi. Po 14-dniowej izolacji i obowiązkowych testach na koronawirusa będą mogli przystąpić do treningów na torze, które rozpoczną się nie szybciej niż 29 maja. Wraz z Pedersenem i Bjerre w Polsce pojawi się także Roman Lakhbaum. Rosjanin również zawarł porozumienie z klubem.

Na aneksowanie swoich umów zdecydowało się jak dotąd ośmiu zawodników. Wcześniej nowe warunki zaakceptował Krzysztof Buczkowski, a do dyspozycji trenera Roberta Kempińskiego będzie cała formacja juniorów: Marcin TurowskiDamian LotarskiDenis Zieliński oraz Kacper Łobodziński.

Porozumienia w sprawie nowych warunków kontraktu zawodnicy PGE Ekstraligi mogą zawierać do czwartku 7 maja. Inauguracja sezonu zaplanowana jest na 12 czerwca. MRGARDEN GKM Grudziądz zmierzy się na wyjeździe z ELTROX Włókniarzem Częstochowa.

 

Źródło: gkm.grudziadz.net