PGE Ekstraliga: Motor Lublin może, MOJE BERMUDY Stal Gorzów musi (zapowiedź niedzielnych meczów)

Fot. Przemysław Gąbka
Fot. Przemysław Gąbka

Mawia się, że wisienka na torze może być tylko jedna. Patrząc na mecze wieńczące 5. rundę PGE Ekstraligi, trudno się z takim stwierdzeniem zgodzić – oba z nich, w teorii, powinny dostarczyć kibicom ogromu emocji, mijanek na torze i odważnych akcji na dystansie.

Jako pierwsi kibicowskie emocje rozgrzeją żużlowcy z Częstochowy i Lublina. Jeśli dodać do tego dający duże możliwości ataków po szerokiej tor w Częstochowie i znającego jego “kąty” Grigorija Lagutę, to chyba można założyć, że na nudę kibice nie będą narzekać. Zawodnicy trenera Marka Cieślaka są w tym sezonie bardzo rozpędzeni, a po przerwanym meczu w Gorzowie zapewne będą dodatkowo zmotywowani, żeby udowodnić kibicom, że nieprzypadkowo to właśnie ELTROX Włókniarz Częstochowa otwiera tabelę PGE Ekstraligi. Wstydzić nie mają się też czego goście z Lublina, którzy po dotychczasowych meczach plasują się na 5. pozycji. Rok temu gospodarze w rundzie zasadniczej odnieśli przekonujące zwycięstwo w stosunku 52:38, a do zwycięstwa poprowadzili ich Leon Madsen i Fredrik Lindgren. Lublinianie jednak nie mogli wtedy korzystać z usług wspomnianego już Laguty – czy zatem w niedzielę wynik będzie bliższy remisu?

12.07, godz. 16:30 ELTROX Włókniarz Częstochowa – Motor Lublin
LIVE nSport+ (studio od 16:00)
Studio: Michał Łopaciński, Piotr Świderski
Komentarz: Maciej Noskowicz, Wojciech Dankiewicz
Reporter: Mateusz Kędzierski

Sędzia: Krzysztof Meyze, Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Jeśli mecz w Częstochowie dostarczy oczekiwanych emocji, to przed bohaterami drugiego niedzielnego spotkania będzie stać trudne zadanie. Lubuskie derby są marką samą w sobie, ale w tym roku zarówno żużlowcy RM SOLAR Falubazu Zielona Góra, jak i MOJE BERMUDY Stali Gorzów mają o czym myśleć. Do meczu, co prawda z lepszymi humorami, przystępować będą gospodarze z Zielonej Góry, którzy zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli, ale ciężko nie odnieść wrażenia, że ich dyspozycja jest daleka od optymalnej. Ten fakt, połączony ze swoistym nożem, jaki mają na gardle gorzowianie, okraszony dodatkowo derbową otoczką, powoduje, że na torze przy Wrocławskiej 69 zdecydowanie powinniśmy się spodziewać widowiska na najwyższym poziomie. Rok temu gospodarze wygrali pewnie 57:33. Powtórka takiego rezultatu sprawi, że sytuacja gorzowian stanie się daleka od godnej pozazdroszczenia.

12.07, godz. 19:15 RM SOLAR Falubaz Zielona Góra – MOJE BERMUDY Stal Gorzów
LIVE nSport+ (studio od 18:45)
Studio: Marcin Majewski, Adam Skórnicki
Komentarz: Tomasz Dryła, Maciej Jabłoński
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Piotr Lis, Komisarz toru: Jacek Woźniak

PGE Ekstraliga 2020: Zapowiedź #ZIEGOR

Derby Ziemi Lubuskiej – #ZIEGOR hit 5. rundy #PGEEkstraliga 2020 👊Mecz LIVE w nSport+!#PGEE | #PGEEkstraliga | RM SOLAR Falubaz Zielona Góra | MOJE BERMUDY Stal Gorzów

Opublikowany przez Speedway Ekstraliga Sobota, 11 lipca 2020

Relację z obu spotkań będzie można śledzić w oficjalnej aplikacji mobilnej PGE Ekstraligi, która będzie wzbogacona multimediami zza kulis spotkania. Dzięki aplikacji wybierasz razem z innymi kibicami najlepszego zawodnika – Rajdera Meczu.

W aplikacji zapraszamy również do #TyperPGEE. Od tego sezonu relacja w aplikacji została wzbogacona o statystyczne ciekawostki. Podczas tegorocznych zmagań będzie można włączyć się także do nowej zabawy „Komu kibicujesz?” i pokazać swoje zaangażowanie w ramach dopingu dla konkretnej drużyny. Atrakcja ta rozpocznie się w momencie startu każdego meczu PGE Ekstraligi, a zakończy po ostatnim biegu.

Mamy już ponad 25.000 wirtualnych drużyn zostało zgłoszonych do gry Eliga Manager. Nie masz jeszcze swojej drużyny? Do wzięcia udziału w zabawie wystarczy posiadać aplikację PGE Ekstraligi, która dostępna jest w Google Play oraz App Store.

Tomasz Kania