PGE EKSTRALIGA: MOJE BERMUDY Stal Gorzów wygrywa z BETARD Spartą Wrocław i melduje się w finale

Fot. Radosław Kalina
Fot. Radosław Kalina

W trzecim podejściu do rewanżowego spotkania półfinałowego MOJE BERMUDY Stal Gorzów pewnie pokonała BETARD Spartę Wrocław 55:34 i to gorzowianie dołączają do FOGO Unii Leszno w wielkim finale PGE Ekstraligi. Komplet punktów zdobył Bartosz Zmarzlik i to on został Rajderem Meczu.

Przed zawodami kibice zgromadzeni na stadionie im. Edwarda Jancarza powitali świeżo upieczonego Mistrza Świata Bartosza Zmarzlika. Pierwszy wyścig wieczoru gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść. Do biegu juniorskiego zawodnicy przystępowali trzykrotnie. Najpierw będący na prowadzeniu Gleb Chugunov upadł na tor, następnie wskutek ostrzeżenia dla Rafała Karczmarza, w powtórce biegu juniorzy MOJE BERMUDY Stali Gorzów wygrali podwójnie. W biegu czwartym i szóstym zawodnicy obu drużyn zwyciężyli po 5:1. W siódmym wyścigu Tai Woffinden ambitnie gonił parę gospodarzy i na ostatnim łuku wyprzedził Szymona Woźniaka.

W biegu dziewiątym para Zmarzlik – Woźniak już nie oddała tak łatwo podwójnego prowadzenia, jak w biegu siódmym, i pewnie pomknęła do mety. W biegu dziesiątym na ostatnim łuku mieliśmy do czynienia z fatalnym upadkiem z udziałem Nielsa Kristiana Iversena i Woffindena. Postawiło Duńczyka, który upadł na tor i w niego wjechał Brytyjczyk. Obaj opuścili tor w karetkach. Jak przekazano podczas transmisji w nSport+, Iversen ma prawdopodobnie stłuczenie żeber. Woffinden ma najprawdopodobniej złamaną piątą kość śródręcza. Dodatkowo na wyjściu z łuku postawiło Michała Curzytka, który oprócz Iversena również został wykluczony. Sędzia zawodów zakończył bieg wynikiem 3:2 dla miejscowych.

Bieg jedenasty i dwunasty to wymiana ciosów z jednej i z drugiej strony. Najpierw Woźniak z Andersem Thomsenem uporał się z Maxem Frickem i Maciejem Janowskim, a później Chris Holder i Michał Curzytek pokonali parę juniorów gospodarzy, gdyż w miejsce Iversena pojechał Wiktor Jasiński. W wyścigu trzynastym będący w doskonałej dyspozycji Zmarzlik razem z Jackiem Holderem wygrali 5:1 i przed biegami nominowanymi gospodarze wypracowali trzynastopunktową przewagę.

W obu biegach nominowanych zdecydowanie lepsi się okazali gospodarze i bilansem 10:2 pokonali wrocławian. Najlepiej punktującym zawodnikiem w BETARD Sparcie Wrocław był Woffinden (10 punktów), natomiast po stronie gospodarzy komplet punktów zanotował Zmarzlik. Pierwsze spotkanie finałowe już w najbliższy piątek (9 października) w Gorzowie Wielkopolskim.

Relacja z meczu dostępna TUTAJ.

Krzysztof Frączek