PGE Ekstraliga: Mistrzowie Polski bliżej finału. FOGO Unia wygrywa w Zielonej Górze

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

To był mecz godny półfinału najlepszej żużlowej ligi świata. Po pełnym znakomitych wyścigów i zwrotów akcji starciu w Zielonej Górze FOGO Unia Leszno pokonała RM SOLAR Falubaz 46:44 i uczyniła pierwszy krok w kierunku awansu do finału PGE Ekstraligi.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Po wymianie ciosów w pierwszej serii startów na prowadzeniu znajdowali się goście, jednak już kilka wyścigów później starty z nawiązką odrobili zielonogórzanie. Do ostatecznych rozstrzygnięć doszło po dziesiątym biegu. Leszczynianie zdołali zbudować sobie ośmiopunktową przewagę i nie oddali jej w końcówce mimo pogoni zawodników RM Solar Falubazu.

Najskuteczniejsi po stronie FOGO Unii Leszno byli Emil Sayfutdinov (11+1) i Jaimon Lidsey (9+1). Ważne punkty dołożył w kluczowym momencie Janusz Kołodziej, który wygrał swoje dwa ostatnie wyścigi i zakończył zawody z ośmioma punktami, podobnie jak Piotr Pawlicki. Wśród podopiecznych Piotra Żyto najlepiej zaprezentował się Patryk Dudek, który zdobył 11 punktów i 3 bonusy. Cenne punkty wywalczył również Martin Vaculik. Słowak dołożył do dorobku swojej drużyny 10 „oczek”. Po obiecującym początku meczu Michael Jepsen Jensen zakończył zawody z siedmioma punktami na koncie.

Rewanżowe starcie walki o wielki finał PGE Ekstraligi odbędzie się w niedzielę (27 września) na Stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie.

Pełna relacja z meczu dostępna jest TUTAJ.

Joachim Piwek