PGE Ekstraliga: Minimalna przewaga BETARD Sparty przed rewanżem z MOJE BERMUDY Stalą

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

W drugim niedzielnym półfinale PGE Ekstraligi, BETARD Sparta Wrocław okazała się minimalnie lepsza od MOJE BERMUDY Stali Gorzów 46:44. Wrocławian napędzali Gleb Chugunov, Tai Woffinden i Maciej Janowski, natomiast w gorzowskim zespole liderowali Anders Thomsen, Jack Holder i Bartosz Zmarzlik, który został Rajderem Meczu.

Otwarcie zawodów rozpoczęło się od remisu, natomiast bieg juniorski to powtórka rezultatu z rundy zasadniczej i podwójne zwycięstwo gospodarzy. W czwartym wyścigu atomowym startem popisał się Rafał Karczmarz, do którego dołączył Bartosz Zmarzlik i goście wygrali podwójnie. Bieg piąty również rozstrzygnął się na korzyść gości i para Anders Thomsen – Zmarzlik w tyle zostawiła Chrisa Holdera i Maxa Frickea. Interesujący był bieg szósty, w którym ciekawą walkę stoczyli Gleb Chugunov i Szymon Woźniak oraz Tai Woffinden i Jack Holder. Z tych pojedynków lepiej wyszli junior BETARD Sparty Wrocław oraz Australijczyk.

W biegu siódmym gospodarze odnotowali podwójne zwycięstwo. W dwóch kolejnych wyścigach goście wygrali 4:2, choć w biegu nr 9 na samej kresce o centymetry Maciej Janowski był lepszy od J. Holdera. W czwartej serii startów mieliśmy trzy remisy z indywidualnymi wygranym gości. Na szczególne uznanie zasłużył Thomsen w biegu trzynastym, który z ostatniej pozycji przedarł się na prowadzenie.

W biegu czternastym ponownie padł remis, a w braterskim pojedynku po raz drugi lepszy okazał się młodszy z braci Holderów. W ostatnim biegu wieczoru Woffinden i Janowski wyszli najlepiej ze startu, ale parę gospodarzy rozdzielił Thomsen i w takiej kolejności dotarli do mety. Najlepiej punktującymi zawodnikami w BETARD Sparcie Wrocław byli Woffinden i Chugunov (10 punktów, z tym że junior dorzucił dwa bonusy), natomiast po stronie MOJE BERMUDY Stali Gorzów Thomsen (11 punktów). Spotkanie rewanżowe za tydzień (27 września) w Gorzowie Wielkopolskim.

Pełna relacja TUTAJ.

Krzysztof Frączek