PGE Ekstraliga: MARWIS.PL FALUBAZ Zielona Góra z pierwszym zwycięstwem

Fot. Łukasz Forysiak
Fot. Łukasz Forysiak

W swoim pierwszym meczu w PGE Ekstralidze 2021, ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz przegrał z MARWIS.PL FALUBAZEM Zielona Góra 39:51. Bohaterami ekipy zielonogórskiej byli Protasiewicz (12) i Dudek (11+1), a z kolei w zespole gości liderem był Nicki Pedersen (16 w 6 biegach).

Grudziądzanie inaugurację swojego sezonu na pewno wyobrażali sobie z wynikiem na swoją korzyść. Niestety pomimo licznych zmian trenera Janusza Ślączki, nie udało się wywieźć zwycięstwa. Pierwsza seria spotkania była bardzo wyrównana. W dwóch pierwszych biegach zawodnicy przyjeżdżali na 3:3, aczkolwiek w trzecim biegu goście delikatnie odjechali, zdobywając dwupunktową przewagę. Nie udało im się jednak utrzymać przewagi i w siódmym biegu drużyna z Zielonej Góry zaczęła odjeżdżać rywalom.

Najlepszym zawodnikiem gości zdecydowanie został Nicki Pedersen, który dwoił się i troił, żeby wygrywać każdy bieg. Jego cel został spełniony i Duńczyk nie wygrał tylko jednego biegu. Łącznie dołożył najwięcej, bo aż 16 punktów. Norbert Krakowiak miał okazje zadebiutować jako senior, jednak nie były to dla niego udane zawody. Dowiózł tylko 2 „oczka” i w biegu nominowanym zanotował wykluczenie.

Świetne zawody mógł odnotować Filip Ragus, junior zielonogórskiej drużyny, który do zwycięstwa swojej drużyny dołożył 4 punkty w tym jedną „trójkę”. Najlepsi okazali się Piotr Protasiewicz, który zdobył 12 punktów, jak i Patryk Dudek, który wywalczył 11 „oczek”. Dobre zawody zaliczył też Damian Pawliczak, który dopiero po raz drugi w zespole wystąpił jako senior. Udało mu się wygrać dwa biegi i przywieźć 7 punktów.

W biegu 14. doszło do niebezpiecznej kolizji Piotra Protasiewicza i Norberta Krakowiaka, który popchnął lidera MARWIS.PL FALUBAZU w bandę. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a Protasiewicz, wyjechał w powtórce biegu i wygrał go.

Pełna relacja dostępna TUTAJ.

Nikola Łączka