PGE Ekstraliga: koniec przerwy. Starcia w Ostrowie i Częstochowie (zapowiedź #OSTLUB i #CZEGRU)

Fot. Zuzanna Kloskowska

Po tygodniowej przerwie związanej z FIM Speedway Grand Prix na PGE Narodowym w Warszawie, do rywalizacji wraca PGE Ekstraliga. Patrząc na sytuację w tabeli można odnieść wrażenie, że będą to dwa spotkania o zupełnie różnych obliczach. Transmisje LIVE w ELEVEN SPORTS 1 i usłudze CANAL+ Online.

Pierwszą odsłoną weekendowych potyczek będzie starcie ostrowsko-lubelskie, czyli drużyn, które spoglądają na siebie z dwóch przeciwległych krańców tabeli. Lublinianie idą do tej pory jak walec, pewnie pokonując wszystkich rywali, mając tym samym na swoim koncie 62 „małe punkty” na plusie. Gości piątkowego spotkania do takiego wyniku prowadzą zarówno seniorzy (Mikkel Michelsen zajmuje 4., a Maksym Drabik 6. miejsce w zestawieniu najskuteczniejszych zawodników), jak i juniorzy (Wiktor Lampart jest 17., a Mateusz Cierniak 22.).

Najlepszy z ostrowian, Chris Holder, jest 8., a Grzegorz Walasek plasuje się na 18. pozycji. Wydaje się, że nie będzie przesadą stwierdzenie, że ostrowianie są zupełnym przeciwieństwem swoich gości – do tej pory w pięciu pojedynkach pięć razy zjeżdżali z toru jako pokonani i w piątkowe popołudnie będzie im bardzo trudno zmienić tę niekorzystną statystykę.

20.05, godz. 18:00 ARGED MALESA Ostrów Wlkp. – MOTOR Lublin
LIVE ELEVEN SPORTS 1 (studio od godz. 17:30)
Komentatorzy: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Studio: Marcelina Rutkowska – Konikiewicz, Tobiasz Musielak
Reporter: Tomasz Lorek

Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak

Na większą dawkę emocji powinni liczyć kibice w Częstochowie, gdzie podopieczni Lecha Kędziory podejmą gości z Grudziądza. Naprzeciw siebie staną drużyny, które zajmują odpowiednio 4. i 6. miejsce w tabeli. Dla gospodarzy będzie to zatem szansa na odskoczenie rywalom, grudziądzanie z kolei będą w tym meczu upatrywać szansy na awans w ligowej tabeli.

Nie będzie to jednak łatwe zadanie, biorąc pod uwagę przede wszystkim upadek Nickiego Pedersena w lidze duńskiej i wizję przerwy w startach oraz rehabilitacji. Grudziądzanie po ostatniej porażce na własnym torze z ekipą z Torunia długo naradzali się po meczu, zatem teraz kibice będą wypatrywać, jakie są efekty godzinnej pomeczowej dyskusji. Rok temu gospodarze wygrali przy Olsztyńskiej w stosunku 54:36, a ich najskuteczniejszym zawodnikiem wówczas był Leon Madsen z dorobkiem 12 punktów. Takim samym dorobkiem, lecz po stronie grudziądzkiej, mógł się pochwalić wspominamy Pedersen.

20.05, g. 20:30 ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
LIVE ELEVEN SPORTS 1 (studio od godz. 20:00)
Komentatorzy: Marcin Musiał, Maciej Markowski
Studio: Anita Mazur, Kamil Cieślar
Reporterka: Joanna Cedrych

Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Paweł Stangret

Tomasz Kania