PGE Ekstraliga: Komu złoto, komu srebro? Zapowiedź finałowego meczu #LUBGOR

Fot. Marcin Karczewski

MOJE BERMUDY STAL Gorzów po raz dziesiąty czy MOTOR Lublin po raz pierwszy? W niedzielny wieczór będziemy już znać odpowiedź na to pytanie. Na tę chwilę bliżej upragnionego złota są goście z Gorzowa Wielkopolskiego, którzy na własnym torze wywalczyli 12 punktów przewagi. Transmisja z wielkiego finału LIVE w CANAL+ SPORT 5.

Ten mecz, poza oczywistym ciężarem gatunkowym w postaci walki o złoty medal PGE Ekstraligi w sezonie 2022, przyniesie także kilka dodatkowych smaczków. Dla Bartosza Zmarzlika będzie to ostatnie spotkanie, w którym przywdzieje barwy MOJE BERMUDY STALI. Bez wątpienia Polak będzie się chciał pożegnać z kibicami i kolegami z zespołu w najlepszy możliwy sposób, wieszając medal z najcenniejszego kruszcu.

Żużlowcy wszystkich drużyn PGE Ekstraligi w sezonie 2022 o tytuł walczyli równe 170 dni, co przekłada się na 5 miesięcy i 17 dni emocji na torze i poza nim (np. podczas konstruowania składu w Eliga Manager).

W czołowej dziesiątce najskuteczniejszych zawodników w tym sezonie znajduje się łącznie pięciu przedstawicieli miksu gorzowsko-lubelskiego. Zestawienie otwiera Bartosz Zmarzlik, na czwartym miejscu plasuje się drużynowy kolega Martin Vaculik, na piątym miejscu znajduje się Mikkel Michelsen, dziewiąte miejsce przypadło w udziale Dominikowi Kuberze, a dziesiątkę zamyka Anders Thomsen.

7 sierpnia, podczas starcia w ramach 14. rundy PGE Ekstraligi w Lublinie padł rezultat 59:31. Powtórzenie takiego wyniku oznaczałoby, że po latach odbudowy lubelskiego żużla i budowania jego silnej pozycji na mapie żużlowej Polski, gospodarze mogliby po raz pierwszy świętować tytuł Drużynowych Mistrzów Polski.

25.09, godz. 19:15
MOTOR Lublin – MOJE BERMUDY STAL Gorzów
1. mecz: 39:51
LIVE CANAL + SPORT 5 / CANAL + Online (studio od godz. 18:45)
Studio: Michał Łopaciński/Marcin Majewski
Komentarz: Tomasz Dryła, Patryk Malitowski
Reporterzy: Mateusz Kędzierski, Łukasz Benz

Sędzia: Krzysztof Meyze
Komisarz toru: Maciej Głód