PGE Ekstraliga: Jaimon Lidsey i Mateusz Tonder w magazynie WP SportoweFakty (01.07.21, godz. 12:30)

Fot. Marcin Kubiak

Zawodnik FOGO UNII Leszno i MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra będą gośćmi Marcina Musiała w najnowszym wydaniu magazynu WP SportoweFakty. Dodatkowo prowadzący porozmawia także z Krzysztofem Cegielskim. Początek magazynu o godz. 12:30.

Program zacznie się od rozmowy z Jaimonem Lidseyem. Na początek prowadzący zapyta Australijczyka o ocenę własnej dyspozycji. W porównaniu do zeszłego sezonu, w którym zapracował sobie na miano objawienia rozgrywek, 22-latek nieco obniżył loty. Co jest tego powodem? Nad jakimi elementami pracuje? Jakie ma wsparcie ze strony leszczyńskiego klubu? Na którym miejscu widzi FOGO UNIĘ po rundzie zasadniczej? Będzie też o jego relacjach z prezesem Piotrem Rusieckim, który zadbał o aklimatyzację Australijczyka w Polsce. Jaimon zostanie też zapytany o kwestie wykraczające poza PGE Ekstraligę. Dowiemy się m.in., czy według niego Indywidualny Mistrz Świata Juniorów powinien mieć zagwarantowane miejsce w cyklu Grand Prix, tak jak to miało miejsce przed laty.

Następnie gościem będzie Mateusz Tonder. Zawodnik MARWIS.PL FALUBAZU Zielona Góra dorzucił trzy punkty do dorobku drużyny trenera Piotr Żyty w przegranym meczu z ELTROX WŁÓKNIARZEM Częstochowa 44:46. Mogło być lepiej, ale w inauguracyjnej dla wychowanka zielonogórskiego klubu odsłonie stracił płynność jazdy po tym, jak wyprzedził go Fredrik Lindgren. W zamieszaniu na przedostatnim łuku brał też udział Patryk Dudek. Jak to zajście wyglądało z perspektywy Tondera? Ponadto żużlowiec opowie, jakie nastroje panują w zespole po porażce i gdzie zawodnik widzi szanse na punkty dla zielonogórzan w pozostałych w fazie zasadniczej meczach. Poza tym Marcin Musiał będzie dopytywać o kwestie sprzętowe wychowanka klubu z Zielonej Góry. Jak wygląda jego zaplecze oraz czy jego dobre wyniki to zasługa „złotego silnika”? Będzie też o kwestiach zdrowotnych. Czy uraz ręki daje jeszcze o sobie znać?

Start Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 1 lipca, o godz. 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty.