PGE Ekstraliga i kluby grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

PGE Ekstraliga oraz kluby najlepszej żużlowej ligi świata włączyły się do 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas tegorocznej edycji do wylicytowania są wyjątkowe przedmioty, a zebrane kwoty przeznaczone będą na wsparcie potrzebujących.

Repliki medali Drużynowych Mistrzostw Polski, plastrony finalistów PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi 2020, czy koszulka z autografem. To niektóre z gadżetów, które kibice mogą wylicytować w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Senator RP, Władysław Komarnicki, przekazał srebrny medal Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu z 2018 roku. – Jest to dla mnie bardzo cenne trofeum, ale nie wahałem się, aby przeznaczyć je na szlachetny cel, bo 31 stycznia zbieramy pieniądze dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy, a potrzeb jest ponownie bardzo wiele, co powoduje, że powinniśmy się zjednoczyć i po prostu pomagać powiedział Władysław Komarnicki dla speedwayekstraliga.pl.

Link do licytacji, która trwa do 6 lutego TUTAJ.

Trwa także licytacja zestawu czterech plastronów żużlowych z PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi, które odbyły się w sierpniu 2020 roku na MotoArenie. Są to plastrony czołowych zawodników najlepszej żużlowej ligi świata, a także medalistów Indywidualnych Mistrzostw Świata – Bartosza ZmarzlikaPatryka DudkaJasona Doyle’a i Leona Madsena.

Licytacja trwa do 1 lutego i dostępna jest TUTAJ.

Kluby najlepszej żużlowej ligi świata również włączyły się w pomoc potrzebującym. ELTROX Włókniarz Częstochowa przekazał replikę brązowego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski wywalczonego w 2019 roku. Wtedy częstochowianie okazali się lepsi od Falubazu Zielona Góra. W gustownie oprawionej ramie znalazł się również obowiązujący w tym samym sezonie plastron oraz klubowy szalik.

Licytacja, która zakończy się 2 lutego dostępna jest TUTAJ.

Podczas tegorocznego finału WOŚP do wylicytowania jest również coś dla fanów zielonogórskiego klubu. Prezes Falubazu Zielona Góra, Wojciech Domagała, przekazał wyjątkowy przedmiot – oryginalny, złoty plastron zespołu.

Aukcja trwa do 2 lutego i dostępna jest TUTAJ.

W dniu 29. finału WOŚP, klub z Zielonej Góry zaprasza także na inne licytacje. W niedzielę do zdobycia będą obrazy z podpisami zawodników Falubazu, a jeden z nich kibice mogą zdobyć na Facebooku klubu. Z kolei o godz. 17:30 zwycięzca licytacji otrzyma dwuosobowy wyjazd z żużlowcami na narty biegowe do Jakuszyc.

Więcej informacji znajduje się na stronie klubu.

#JedziemyRazem z WOŚP Zielona Góra 2021|Już w niedzielę 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. My zapraszamy…

Posted by Falubaz Zielona Góra on Thursday, January 28, 2021

Mistrzowie Polski, FOGO Unia Leszno, również dołączył do pomocy. Klub przekazał na licytację koszulkę Damiana Ratajczaka z autografem młodego żużlowca. Do 14 lutego kibice mogą wziął udział w aukcji, która znajduje się TUTAJ.

Do wylicytowania jest również replika złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski 2020, podarowanego przez Prezydenta miasta Leszno – Łukasza Borowiaka. Aukcja dostępna jest do 13 lutego TUTAJ.

Więcej o tegorocznym finale WOŚP: https://www.wosp.org.pl/final/29-final-wosp