PGE Ekstraliga: Gorzowianie wracają do gry. MOJE BERMUDY Stal wygrywa z MRGARDEN GKM!

Fot. Radosław Kalina
Fot. Radosław Kalina

MOJE BERMUDY Stal Gorzów pokonała MRGARDEN GKM Grudziądz 57:33 w meczu 14. rundy PGE Ekstraligi. Gorzowianie zdobyli również punkt bonusowy (82:62) i dzięki zwycięstwu, nadal liczą się w walce o fazę finałową. Liderem gospodarzy był Bartosz Zmarzlik, a ze strony gości najwięcej punktów miał Artem Laguta.

Dla zawodników MOJE BERMUDY Stali był to ważny mecz w kontekście wejścia do gry o fazę finałową. Gospodarze pewnie prowadzili od początku spotkania, co potwierdziły dwa pierwsze biegi wygrane podwójnie. W następnych częściach gorzowianie odjeżdżali i po trzeciej serii prowadzili dwudziestoma punktami. Jedyną wygraną MRGARDEN GKM Grudziądz zanotował w 13. biegu, kiedy to Laguta i Bjerre wygrali 5:1 z parą Zmarzlik – Holder. Biegi nominowane to postawienie kropki nad „i” – gorzowianie ostatecznie wygrali 57:33 oraz zainkasowali punkt bonusowy (82:62).

W ekipie MOJE BERMUDY Stali Gorzów czterech zawodników zaprezentowało równą formę – Zmarzlik (12), Thomsen (11) oraz Woźniak (10+3) i Kasprzak (10+2). Liderami MRGARDEN GKM Grudziądz byli dwaj obcokrajowcy zespołu – Laguta (16 w sześciu biegach), Pedersen (8 w pięciu startach) oraz Bjerre (7+1 w sześciu).

Pełna relacja TUTAJ.