PGE Ekstraliga: FOGO Unia z wygraną w Częstochowie

Do trzech razy sztuka… Ta sama zasada dotknęła przekładanego z powodu pogody spotkania z 7. kolejki PGE Ekstraligi, pomiędzy ELTROX Włókniarzem Częstochowa a FOGO Unią Leszno. Obie drużyny miały wiele do udowodnienia w tym spotkaniu, jednak ostatecznie zwycięstwo odnieśli leszczynianie w stosunku 49:41.

Już początek spotkania był mocnym uderzeniem ze strony gości, którzy zainaugurowali mecz wygranym biegiem 5:1. Od tego momentu, aż do samego końca leszczynianie nie oddali już prowadzenia drużynie z Częstochowy, ani na jeden bieg.

Po stronie leszczyńskiej najlepiej prezentował się Emil Sayfutdinov, który zdobył 13+1 punktów w 5 startach. Świetną postawę pokazał również Bartosz Smektała – 9+2 punktów oraz debiutujący na częstochowskim owalu Jaimon Lidsey, który zapisał na swoim koncie 9 punktów. Wsparciem dla leszczyńskich byków był także ich junior – Dominik Kubera, który także zdobył 9+2 punktów.

W drużynie ELTROX Włókniarza Częstochowa najlepszy wynik uzyskał Leon Madsen – 14+1 punktów. Bardzo dobrze zaprezentował się także Jason Doyle, zdobywając 10+3 punktów. W spotkaniu na pewno zabrakło punktów Fredrika Lindgrena, który do dorobku drużyny z Częstochowy dołożył zaledwie jeden punkt.

Pełna relacja TUTAJ

Agnieszka Zimnoch