PGE Ekstraliga: FOGO UNIA Leszno pokonała EWINNER APATORA Toruń „za trzy”

Fot. Sławomir Kowalski - KS Toruń

Zespół Piotra Barona pewnie pokonał podopiecznych Tomasza Bajerskiego 49:41. Dwumecz zakończył się wynikiem 96:84. Najlepszymi zawodnikami gospodarzy okazali się Jack Holder, Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski (9+1), natomiast najskuteczniejszym żużlowcem gości był Piotr Pawlicki, który uzbierał 13 punktów.

Pierwsza seria startów rozpoczęła się od remisu biegowego. Kolejna gonitwa to triumf Kacpra Pludry, który z powodzeniem zaatakował Krzysztofa Lewandowskiego i jako pierwszy przekroczył metę. Na ostatnim okrążeniu Karol Żupiński został pokonany przez Damiana Ratajczaka. W 3. biegu prowadzenie objął Janusz Kołodziej i natychmiast „pofrunął” po wygraną. Tuż za nim zameldował się Adrian Miedziński. Robert Lambert nieustannie odpierał ataki Piotra Pawlickiego, który wywalczył dla swojego zespołu 1 „oczko”. Pierwsza seria zakończyła się zwycięstwem Jasona Doyle’a.

Kolejną odsłonę spotkania otworzył Adrian Miedziński, który dowiózł pewne zwycięstwo. Robert Lambert po zaciętej walce z Emilem Sayfutdinovem triumfował na toruńskim owalu i 3 „oczka” powędrowały na konto Brytyjczyka. W biegu 7. na tor upadł Kacper Pludra, który po dłuższej chwili udał się do parku maszyn o własnych siłach. Młodzieżowiec FOGO UNII został wykluczony z powtórki. W trzyosobowym składzie wygraną wywalczył Pawlicki.

Trzecią seria startów rozpoczęła się podwójnym zwycięstwem gości. Para Jaimon Lidsey i Jason Doyle pewnie wyszła ze startów i pomimo prób Roberta Lamberta, nie udało się gospodarzom rozdzielić podopiecznych Piotra Barona. Dziewiąta gonitwa należała do Sayfutdinova. Tuż za jego plecami na metę wjechał Jack Holder. Piotr Pawlicki momentalnie zamknął rywali po starcie i pomknął pewnie po zwycięstwo.

Ostatnia seria startów to podwójne zwycięstwo pary gospodarzy. Przedpełski i Miedziński po zaciętej walce dowieźli 5:1, co doprowadziło do euforii na toruńskiej MotoArenie. Dwunasta gonitwa to triumf wychowanka EWINNER APATORA Toruń. Paweł Przedpełski pewnie pojechał po kolejne 3 „oczka”. Część zasadniczą zamknął Piotr Pawlicki, który nieustannie odpierał ataki Roberta Lamberta, jednak obronił wygraną.

Biegi nominowane to pokaz sił Jasona Doyle’a, który po walce z Adrianem Miedzińskim zgarnął 3 punkty. Ostatnia gonitwa zakończyła się zwycięstwem Piotra Pawlickiego i tym samym mistrzowie Polski wywieźli z Torunia 2 punkty meczowe oraz bonus za dwumecz.

Relacja z meczu dostępna TUTAJ.

Paulina Wiśniewska