PGE Ekstraliga: FOGO Unia Leszno po rozmowach z zawodnikami

Fot. Wojciech Tarchalski
Fot. Wojciech Tarchalski

Jak informuje portal unia.leszno.pl, zarząd mistrza Polski doszedł do porozumienia z Januszem Kołodziejem, Jarosławem Hampelem, Bartoszem Smektałą, Bradym Kurtzem, Jaimonem Lidseyem oraz młodzieżowcami Dominikiem Kuberą, Szymonem Szlauderbachem, Kacprem Pludrą i Krzysztofem Sadurskim.

O sytuacji w klubie i negocjacjach z zawodnikami opowiedział Piotr Rusiecki, prezes FOGO Unii Leszno, dla oficjalnej strony klubu. – Rozmowy z zawodnikami prowadziliśmy praktycznie od początku rozpoczęcia okienka transferowego. Od samego początku z całym Zarządem mieliśmy na celu porozumienie ze wszystkim zawodnikami z którymi podpisaliśmy umowy w listopadzie ubiegłego roku. Aneksy finansowe na nowy sezon podpisali wszyscy zawodnicy poza Piotrem Pawlickim i Emilem Sayfutdinovem – wyjaśnił sternik klubu. – Piotr Pawlicki podpisał kontrakt warszawski, z kolei Emil Sayfutdinov dostał propozycję kontraktu warszawskiego, ale na ten moment nie podpisał jeszcze dokumentów. Jako Zarząd musieliśmy kierować się dobrem Klubu i spięciem budżetu. Niestety musieliśmy podejść do tematu rozmów z zawodnikami racjonalnie przede wszystkim pod kątem finansowym – dodał Piotr Rusiecki.

Do 15 maja leszczyński klub opublikuje propozycję dla posiadaczy karnetów, którzy kupili karnety na sezon 2020. – Na zakończenie chciałbym zwrócić się z prośbą do Kibiców aby w tym trudnym sezonie, który przed nami zostali z nami i okazali nam wsparcie. W przyszłym tygodniu opublikujemy propozycje dla posiadaczy karnetów. Mam nadzieję, że Kibice zostaną z nami i wybiorą opcję którą rekomenduje Klub. Z góry wszystkim bardzo dziękuję za każdą pomoc, wszyscy walczymy o żużel w Lesznie – podsumowuje prezes mistrzów Polski.

Źródło: unia.leszno.pl