PGE Ekstraliga: FOGO Unia Leszno po raz czwarty z rzędu powalczy o złoty medal

Fot. Marcin Kubiak
Fot. Marcin Kubiak

Leszczyński zespół po raz kolejny będzie ściągać się o Drużynowe Mistrzostwo Polski. W półfinałowym spotkaniu rewanżowym na własnym torze znokautowali RM SOLAR Falubaz Zieloną Górę, wygrywając 57:33.

FOGO Unia nie dała gościom żadnych szans. Od pierwszego biegu, który rozpoczęli od podwójnego zwycięstwa, przejęli kontrolę nad spotkaniem i pewnie wjechali do finału PGE Ekstraligi. Już po 11. biegu było wiadome, że aktualnie mistrzowie Polski będą mieli okazje po raz czwarty z rzędu walczyć o złoto. Bez wątpienia najlepszym zawodnikiem u gospodarzy okazał się prawie bezbłędny Bartosz Smektała, który do zwycięstwa dorzucił 12 punktów i dwa bonusy w pięciu biegach. Tyle samo na swoim koncie zanotował Piotr Pawlicki, jednak miał jeden występ mniej.

Dla gości bardzo martwiąca okazała się postawa Patryka Dudka. Zawodnik przywiózł tylko jedno oczko i nie wystąpił w biegach nominowanych. RM SOLAR Falubaz Zielona Góra drużynowo nie wygrał ani jednego wyścigu. Piotr Protasiewicz (9+1 w 5 biegach) był zawodnikiem, któremu udało się indywidualnie wygrać dwa biegi, jeden triumf zanotował jeszcze jedynie Martin Vaculik (9+2 w 5 startach).

Pełna relacja dostępna jest TUTAJ.

Nikola Łączka