PGE Ekstraliga Flesz (5): pierwsze akcje świąteczne. Podziękowania dla Okoniewskiego

Za nami pierwszy tydzień od momentu zakończenia okienka transferowego w PGE Ekstralidze. Kluby podsumowują ten okres, a także dopinają szczegóły tzw. kontraktów „warszawskich”. Ponadto przygotowują się także do okresu świąt Bożego Narodzenia.

Nasz przegląd zaczniemy od drużyny RM SOLAR Falubazu Zielona Góra. Zielonogórzanie podpisali kontrakt warszawski z Vaclavem Milikiem, który występował ostatnio u spadkowicza PGE Ekstraligi – PGG ROW-ie Rybnik.

Jeszcze jedna informacja z okresu transferowego. Kontraktem warszawskim z naszym klubem związał się Václav Milík ⤵️📸 wojta-foto.cz

Posted by Falubaz Zielona Góra on Tuesday, November 17, 2020

Zielonogórzanie zorganizowali także kolejną edycję akcji charytatywnej pod nazwą „Falubazowe Mikołajki”. Do zgarnięcia w licytacji jest między innymi kevlar reprezentacji Polski od Patryka Dudka.

Na mikołajkowe licytacje trafia kolejny żużlowy hit! Tym razem od Patryk Dudek Duzers Team – kevlar reprezentacji Polski…

Posted by Falubaz Zielona Góra on Wednesday, November 18, 2020

Przenieśmy się teraz do innego miasta z województwa lubuskiego, czyli do Gorzowa, gdzie już nie mogą doczekać się startu sezonu 2021.

Witajcie Stalowcy, a jak początek dnia u Was? :)Też już nie możecie doczekać się sezonu?

Posted by Stal Gorzów on Tuesday, November 17, 2020

Na pokładzie MOJE BERMUDY Stali zostaje trener Stanisław Chomski, który podpisał dwuletni kontrakt.

OFICJALNIE ‼️ Trener Stanisław Chomski na kolejne dwa lata zostaje z nami! Witamy na pokładzie trenerze i czekamy z niecierpliwością na nowy sezon 💛💙 #ZawszeRazem #StalGorzow

Posted by Stal Gorzów on Saturday, November 21, 2020

Dobre informacje dla swoich kibiców przekazali działacze wrocławskiej BETARD Sparty. Spartanie pozyskali sponsora strategicznego.

❗ Jest nam bardzo miło poinformować, że Immergas Polska pozostanie Sponsorem naszej drużyny aż do 2022 roku. Co więcej,…

Posted by WTS Sparta Wrocław on Thursday, November 19, 2020

Ponadto wrocławianie przedstawili małą ciekawostkę. Zawodnikiem, który wziął udział w największej liczbie biegów w PGE Ekstralidze w sezonie 2020 był Maciej Janowski. Pojechał on aż w 94 wyścigach.

Czy wiesz, że…❓Maciej Janowski to zawodnik, który odjechał najwięcej biegów w ubiegłym sezonie Speedway Ekstraliga -…

Posted by WTS Sparta Wrocław on Friday, November 20, 2020

Aktualni mistrzowie Polski, FOGO Unia Leszno, także sięgnęli po statystyki. Seria 30 meczów bez porażki u siebie zdecydowanie robi ogromne wrażenie.

To tutaj JESTEŚMY NIEPOKONANI od 3️⃣0️⃣ meczów Stadion im. Alfreda Smoczyka 💪#KSUL ⚪🔵

Posted by Unia Leszno on Friday, November 20, 2020

Parę słów do częstochowskich kibiców przekazał Fredrik Lindgren, który dziękuję za wsparcie w sezonie 2020.

Fredrik Lindgren po przebytej operacji dłoni ponownie zawitał w Częstochowie! Trzymamy kciuki za jak najszybszy powrót…

Posted by Włókniarz Częstochowa on Monday, November 16, 2020

To samo postanowił uczynić inny z liderów ELTROX Włókniarza Częstochowa – Leon Madsen.

Cuteness overload! 🥰 Posłuchajcie co do powiedzenia, wraz ze swoją córeczką Mariką ma kapitan Eltrox Włókniarza…

Posted by Włókniarz Częstochowa on Tuesday, November 17, 2020

Częstochowianie wezmą także kolejny raz udział w Szlachetnej Paczce. Jednocześnie zachęcają do brania udziału w tym przedsięwzięciu.

Eltrox Włókniarz Częstochowa lubi ludzi! 🥰 Jesteśmy w trakcie ustalania kolejnej już współpracy z Szlachetna PACZKA! Już…

Posted by Włókniarz Częstochowa on Thursday, November 19, 2020

Kolejnym klubem, który bierze udział w akcjach charytatywnych jest MRGARDEN GKM Grudziądz, który wraz z sympatykami żółto-niebieskich zaprasza do włączenia się w zbiórkę.

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Wspólnie z kibicami startujemy z szóstą edycją Wielkiej Świątecznej Zbiórki dla…

Posted by GKM Grudziądz S.A. on Monday, November 16, 2020

Ciekawą akcję przeprowadzili Chris Holder oraz były już zawodnik eWinner Apatora Toruń – Viktor Kulakov. Obaj zawodnicy wdali się w rolę… pizzermana.

Po sezonie człowiek musi znaleźć czas na inne przyjemności 🙂 Dlatego też jeszcze przed Festiwalem odwiedziliśmy Domino'…

Posted by Klub Sportowy Toruń on Sunday, November 15, 2020

Trener beniaminka PGE Ekstraligi, Tomasz Bajerski, podsumował drugi etap transferowej giełdy w wykonaniu toruńskich działaczy.

Na zakończenie naszego 1. Żużlowego Festiwalu Transferowego mamy dla Was podsumowanie drugiej części #SpeedwayImage. Manager imprezy mówi o "Licence to win", "Dobry, zły i szybki", "Speedsajz" oraz "Żupaman" 😀

Posted by Klub Sportowy Toruń on Monday, November 16, 2020

Swoją przygodę z żużlem postanowił zakończyć Rafał Okoniewski, który startował w barwach między innymi Unii Leszno, Falubazu Zielona Góra czy GKM-u Grudziądz. Ciekawą fotografią podzielił się fotoreporter Jarosław Pabijan, który przedstawił Okonia sprzed 24 lat!

 

Na swoje wakacje udał się Artem Laguta. Nowy zawodnik wrocławskiej BETARD Sparty wybrał ponownie uroki przepięknych Malediwów.

Kamil Szyszkowski