PGE Ekstraliga Flesz (3): zbrojenia w Toruniu, mistrzowie Polski budują skład na lata

Mijający tydzień obfitował w liczne transfery, przedłużenia kontraktów. To także czas świętowania rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę. Czas podsumować najważniejsze wydarzenia w PGE Ekstralidze.

11 listopada to upamiętnienie rocznicy odzyskania Niepodległości.

🇵🇱🇵🇱 #ŚwiętoNiepodległości 🇵🇱🇵🇱#PGEEkstraliga

Posted by Speedway Ekstraliga on Thursday, November 11, 2021

Indywidualny Mistrz Świata Artem Laguta obchodził swoje 31 urodziny, a Daniel Bewley to kolejny zawodnik zespołu BETARD SPARTA Wrocław, który przedłużył swój kontrakt i będzie zawodnikiem tego zespołu co najmniej do 2023 roku.

Kolejny kontrakt z #WTS przedłużony! Daniel Bewley w Betard Sparcie Wrocław co najmniej do 2023 roku ✌ #ThisIsSparta #WTS #Betard #Sparta #Wroclove

Posted by WTS Sparta Wrocław on Saturday, November 13, 2021

Kapitan BETARD SPARTY, Maciej Janowski, potwierdził, że w sezonie 2022 zostaje na pokładzie wrocławskiej drużyny.

Uwaga❗️ Kapitan wchodzi na pokład❗️❗️❗️ Czy mogliście spodziewać się czegoś innego? Pewnie, że nie❗️ Maciej Janowski niezmiennie w Betard Sparcie ❗️❗️❗️#ThisIsSparta #WTS #Betard #Sparta #Wroclove

Posted by WTS Sparta Wrocław on Sunday, November 14, 2021

ELTROX WŁÓKNIARZ Częstochowa kończy kompletowanie drużyny, która wystąpi w sezonie 2022. Kontrakty podpisali czołowi zawodnicy zespołu.

Powoli finiszuje okres transferowy w naszym kraju. W związku z tym Eltrox Włókniarz Częstochowa kończy dopełniać…

Posted by Włókniarz Częstochowa on Saturday, November 13, 2021

Zespół MOJE BERMUDY STAL Gorzów podsumowuje sezon 2021 materiałem video.

Pamiętacie ⁉️Był ogień 🔥Stalowcy, jeszcze raz wielkie dzięki za wsparcie w sezonie 2021👏➖#StalowaRodzina💛💙 #PGEE #MojeBermudy Stal Gorzów Gorzów EchoGorzowa.pl

Posted by Stal Gorzów on Monday, November 8, 2021

Wiktor Lampart za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, potwierdził podpisanie dwuletniego kontraktu na starty w MOTORZE Lublin. Dodatkowo nowym zawodnikiem klubu został Mateusz Tudzież, który po zakończeniu wieku juniora, sprawdzi się jako uczestnik nowego formatu U-24 Ekstraliga.

Roszady w zespole ZOOLESZCZ GKM Grudziądz. Roman Lakhbaum po czterech latach żegna się z klubem, Nicki Pedersen podpisał nowy, dwuletni kontrakt. Swoje umowy przedłużyli także Przemysław Pawlicki i Krzysztof Kasprzak. A nowym zawodnikiem zespołu oficjalnie został Vadim Tarasenko.

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz S.A. zamknął kadrę seniorską na sezon 2022…

Posted by Speedway Ekstraliga on Thursday, November 11, 2021

Patryk Dudek dołączył do EWINNER APATORA Toruń i będzie w nim pełnił rolę krajowego lidera, a Paweł Przedpełski nadal będzie zawodnikiem toruńskiego klubu.

Wysyp kontraktów w zespole beniaminka, ARGED MALESA Ostrów. Oliver Berntzon przedłużył umowę na kolejny rok. Chris Holder, po 13 latach zmienia Toruń na Ostrów. Nowymi zawodnikami zostali również Matias Nielsen, Tim Soerensen, Filip Hjemmland oraz Mateusz Błażykowski.

 

Łukasz Kolski