PGE Ekstraliga Flesz (3): Mistrz Świata u Kuby Wojewódzkiego i transferowa karuzela

Ubiegły tydzień minął pod znakiem transferowej karuzeli. Kluby rozpoczęły dzielić się z kibicami informacjami o kontraktach na sezon 2021. Jednak oprócz śledzenia oficjalnych informacji o losie żużlowców, mogliśmy także obejrzeć Bartosza Zmarzlika w programie Kuby Wojewódzkiego.

Żużlowy tydzień rozpoczął się od udziału Bartosza Zmarzlika w programie Kuby Wojewódzkiego. Mistrz Świata przybliżył widzom szczegóły biegu, w którym zapewnił sobie złoty medal mistrzostw świata, ale także wspomniał o rodzinie, motocyklach, na których wygrywał biegi oraz o swoich pupilach – kaczkach!

Bartosz Zmarzlik wraz z bratem Pawłem gościli także na kanapie w programie Dzień Dobry TVN.

Zostając w temacie dwukrotnego Indywidualnego Mistrza Świata, Bartosz Zmarzlik zwyciężył w  pierwszym plebiscycie WP Sportowych Faktów na Żużlowca Roku. Lider MOJE BERMUDY Stali Gorzów zdobył 3.523 głosów.

Coś na dobry początek dnia :)Pierwszy w historii plebiscyt WP SportoweFakty na Żużlowca Roku wygrał Bartosz Zmarzlik…

Posted by Stal Gorzów on Monday, November 2, 2020

Jednak to co najważniejsze to oficjalne informacje o transferach. eWinner Apator Toruń nie próżnował w kwestii transferów zawodników na sezon 2021. Torunianie rozpoczęli przedstawianie „laureatów festiwalu”. Bracia Chris i Jack Holder zostali przedstawieni, jako „The Holder Brothers”.

Robert Lambert jako „Lambo”…

… oraz Paweł Przedpełski jako „Paweł McFLY Przedpełski” w „Back to the city”.

Skład na sezon 2021 potwierdza także MRGARDEN GKM Grudziądz. Do zespołu dołączyli Krzysztof Kasprzak

…oraz Norbert Krakowiak.

MOTOR Lublin odsłonił pierwsze transferowe karty mocnym akcentem. Do Koziołków dołączył tegoroczny Indywidualny Mistrz Świata Juniorów na żużlu, Dominik Kubera, który do tej pory ścigał się w barwach FOGO Unii Leszno.

02.11.2020 – Pierwszy transfer sezonu 2021

Ogłaszamy pierwszy transfer sezonu 2021 – Dominik Kubera Racing w najbliższym sezonie pojedzie w naszych barwach❗ 💛🐐💙 Dominik pięciokrotnie zdobył złote medale drużynowych mistrzostw Polski. Jest również trzykrotnym złotym medalistą drużynowych mistrzostw świata juniorów, złotym medalistą indywidualnych mistrzostw Europy juniorów, dwukrotnym medalistą indywidualnych mistrzostw świata juniorów, trzykrotnym medalistą młodzieżowych indywidualnych mistrzostw Polski, a także czterokrotnym medalistą młodzieżowych mistrzostw Polski par klubowych. Serdecznie dziękujemy naszemu partnerowi motoryzacyjnemu Dealer BMW M Best Auto za mega przyjemność z jazdy oraz ODTJ Lublin za gościnność 🔥Miasto LublinPerłaLW BogdankaLubelskieGrupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" S.A.Speedway Ekstraliga

Posted by Speedway Motor Lublin on Monday, November 2, 2020

Lublinianie ogłosili także podwójny transfer. Do drużyny dołączyli Krzysztof Buczkowski oraz Mateusz Cierniak.

Drużyna Motoru Lublin za sprawą kabaretu „Ani Mru-Mru” zaprezentowała także nowe kevlary. Lublinianie są pierwszą drużyną, która w sezonie 2021 będzie miała kevlary na mecze domowe oraz inne na wyjazdowe.

BETARD Sparta Wrocław rozpoczęła oficjalnie wiadomości o transferach od kapitana Macieja Janowskiego.

We wrocławskiej drużynie na sezon 2021 zostaje także Brytyjczyk Tai Woffinden.

Do grona zespołu ze stolicy Dolnego Śląska dołączył Artem Laguta, który w sezonie 2020 miał trzecią najlepszą średnią (2.479) w PGE Ekstralidze.

3…2…1…

3…2…1…

Posted by WTS Sparta Wrocław on Thursday, November 5, 2020

Z  BETARD Spartą Wrocław pożegnał się Max Fricke, który niejednokrotnie dostarczał wrocławskim kibicom szczególnych emocji.

Okienko transferowe to niestety także czas pożegnań :(Niestety, ze względu na zmiany regulaminowe, w zespole Betard…

Posted by WTS Sparta Wrocław on Friday, November 6, 2020

FOGO Unia Leszno pochwaliła się w mediach społecznościowych, że Szymon Szlauderbach zostaje w drużynie na sezon 2021.

Z mistrzowską drużyną FOGO Unią Leszno pożegnał się Bartosz Smektała, który w sezonie 2021 będzie ścigać się w barwach ELTROX Włókniarza Częstochowy. Do drużyny częstochowskiego Włókniarza dołączył także rybniczanin Kacper Woryna.

Rolę szkoleniowca ELTROX Włókniarza w przyszłym sezonie będzie kontynuował Piotr Świderski.

Martin Vaculik pożegnał się z RM SOLAR Falubazem Zieloną Górą i tym samym poinformował, że w sezonie 2021 będzie reprezentował barwy MOJE BERMUDY Stali Gorzów.

Z zielonogórską drużyną pożegnali się także Michael Jepsen Jensen, Antonio Lindbaeck oraz Jonas Jeppesen.

Czas na kolejne pożegnania. Michael, Antonio, Jonas – dziękujemy Wam za współpracę…

Posted by Falubaz Zielona Góra on Friday, November 6, 2020

Oprócz transferów w klubach, rozpoczął się także nabór na Kibicowskich Ambasadorów PGE Ekstraligi na sezon 2021. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać swoje kandydatury do 23 listopada.

Julia Pożarlik