PGE Ekstraliga Flesz (20): przygotowania do sezonu na torze i w górach

Przygotowania do sparingów i pierwszych meczy ruszyły pełną parą. Pogoda dopisuje na tyle, że zawodnicy powoli rozgrzewają swoje maszyny podczas treningów na torze. Żużel budzi się więc z zimowego snu. Napięcie i podekscytowanie narasta, a kibice bacznie obserwują działania drużyn, które robią teraz wszystko, by jak najlepiej wjechać w nadchodzący sezon.

FOGO Unia Leszno, MOJE BERMUDY Stal Gorzów oraz ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz podsycają czas oczekiwania i z niecierpliwością wypatrują już kwietnia.

3️⃣0️⃣ dni do pierwszego meczu Moje Bermudy Stali Gorzów w sezonie 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ ❗Wielkie emocje coraz bliżej❗😊Macie już karnety❓ Jeśli nie to zapraszamy do Sklepu klubowego❗😊💛💙

Posted by Stal Gorzów on Friday, March 5, 2021

W powietrzu nareszcie czuć powiew wiosny, więc zawodnicy FOGO Unii Leszno i ELTROX Włókniarza Częstochowy wyjechali już na tor na pierwsze treningi.

Część zespołów wciąż ciężko pracuje na obozach przygotowawczych. W ostatnich dniach eWinner Apator Toruń udał się do Szczyrku.

Nicolai Klindt został „gościem” MOJE BERMUDY Stal Gorzów w sezonie 2021.

Nicolai Klindt jako gość w ekipie Moje Bermudy Stal Gorzów na sezon 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣ 😊👍Jak oceniacie starty Duńczyka w barwach żółto-niebieskich i ten wybór❓💛💙

Posted by Stal Gorzów on Monday, March 1, 2021

O przykrej wiadomości poinformował kibiców na swoim profilu Marcin Turowski. Zawodnik, który w minionym roku reprezentował GKM Grudziądz, zdecydował się zakończyć swoją żużlową karierę.

Cześć wszystkim po długiej przerwie!👋Przerwa zimowa to był czas, aby odpowiedzieć sobie na pytanie "co dalej?"….

Posted by Marcin Turowski on Friday, March 5, 2021

Zenon Plech — wicemistrz świata z 1979 roku — został patronem PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi.

U Bartosza Zmarzlika i Macieja Janowskiego trwają właśnie przygotowania sprzętowe.

 

Aleksandra Szymaniak