PGE Ekstraliga: EWINNER APATOR Toruń pokonany przed własną publicznością

Fot. Patryk Kowalski
Fot. Patryk Kowalski

W niedzielne popołudnie na toruńskiej MotoArenie EWINNER APATOR Toruń podejmował ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowa. Gospodarze musieli uznać wyższość swoich rywali, którzy wygrali 49:41. Liderem po stronie torunian kolejny raz okazał się Jack Holder który zdobył 15+1 w sześciu startach, a asem w zespole Piotra Świderskiego był Jakub Miśkowiak z dorobkiem 13+1.

Mecz rozpoczął się od pewnej wygranej Leona Madsena, który Duńczyk był nieuchwytny dla pary gospodarzy. Do ostatnich metrów Bartosz Smektała próbował dogonić Adriana Miedzińskiego, lecz bezskutecznie. Wychowanek EWINNER APATORA ostatecznie dowiózł do mety 1 „oczko”. Bieg młodzieżowy to zwycięstwo Jakuba Miśkowiaka. Krzysztof Lewandowski nieustannie odpierał ataki Bartłomieja Kowalskiego i finalnie uplasował się na drugiej pozycji. Trzecia gonitwa to upadek Fredrika Lindgrena. Został wykluczony z powtórki biegu, którą wygrał Jonas Jeppesen. Trzy „oczka” Jacka Holdera zamknęły pierwszą serię startów.

Podwójne zwycięstwo gospodarzy otworzyło druga serię startów. Miedziński w parze z Lambertem pokonali pewnie Worynę i Smektałę. Doskonały start Chrisa Holdera w szóstym wyścigu nie pomógł, został on pokonany przez Leona Madsena i Jonasa Jeppesena. Siódmy bieg to wygrana Jacka Holdera. Przedpełski bronił się przed Lindgrenem i to on przywiózł 2 „oczka” do mety.

Trzecia seria startów to 3 punkty Bartosza Smektały. Tuż za nim na metę przyjechał Jakub Miśkowiak. Para Chris Holder – Karol Żupiński nie była w stanie dogonić zawodników Piotra Świderskiego. Leon Madsen zaprezentował się kibicom na toruńskiej MotoArenie z bardzo dobrej strony, wygrywając 9. bieg. Paweł Przedpełski natomiast odpierał ataki Jonasa Jeppesen, lecz ostatecznie zdobył w tej gonitwie 2 punkty. Adrian Miedziński dostał ostrzeżenie w biegu 10., a w powtórce najlepszy okazał się Miśkowiak. Z kolei wychowanek EWINNER APATORA Toruń wyprzedził na dystansie Fredrika Lindgrena i na mecie uplasował się tuż za zwycięzcą biegu.

Za Worynę w 11. biegu wystartował Miśkowiak, który wygrał gonitwę. Przedpełski walczył na dystansie z Madsenem i pokonał Duńczyka, który przywiózł pierwsze „zero” w tym spotkaniu. Świdnicki zameldował się pod taśmą za Kowalskiego w 12. odsłonie meczu. Ten upadł na tor po ataku Miedzińskiego, który został wykluczony z powtórki biegu. Duet zespołu ELTROX WŁÓKNIARZA Częstochowy odniósł podwójne zwycięstwo. Trzecia seria startów zakończyła się wygraną Jacka Holdera.

W biegach nominowanych dominowali Jack Holder, który po znakomitym starcie nie oddał prowadzenia do samego końca w 14. wyścigu, oraz Leon Madsen. Lider gości na ostatnich metrach pokonał młodszego z braci Holder, czym przypieczętował wygraną częstochowian na MotoArenie.

Relacja z meczu dostępna jest TUTAJ.

 

Paulina Wiśniewska