PGE Ekstraliga: Emocjonujące zwycięstwo po gorszym początku. Wygrana Motoru Lublin z FOGO Unią Leszno

Piątkowe zmagania, w ramach 10. kolejki PGE Ekstraligi, zakończyły się w Lublinie, gdzie miejscowy Motor podejmował FOGO Unię Leszno. Lublinianie po słabym początku spotkania zdołali wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów, odrobić straty i zwyciężyć w spotkaniu 50:40. Punkt bonusowy dopisali do swojego konta goście z Leszna. Bezsprzecznym bohaterem spotkania był Matej Zagar, który zdobył komplet osiemnastu punktów.

Pierwsza seria startów ułożyła się pod dyktando FOGO Unii Leszno. Zawodnicy leszczyńskiej Unii zdołali wypracować dziesięciopunktową przewagę po odjechaniu 4 biegów. Część kibiców uważała, że będzie to kolejne spotkanie zdominowane przez mistrzów Polski. Nic bardziej mylnego. Zawodnicy Motoru Lublin w drugiej serii startów zdołali odrobić starty i przewaga gości zmalał do dwóch punktów. Goście z Leszna, mimo dobrych startów tracili punkty na dystansie. W dziesiątym biegu znakomitą jazdę zaprezentowali Matej Zagar i Jarosław Hampel, którzy dzięki podwójnemu zwycięstwu wyrównali wynik spotkania. Walka o zwycięstwo rozpoczęła się od nowa.

W trzech kolejnych startach linię mety jako pierwsi mijali zawodnicy Motoru Lublin: Jarosław Hampel, Matej Zagar i Grigorij Laguta. Bardzo dobrze prezentował się również Mikkel Michelsen. Wyrównana, wysoka forma czterech liderów z Lublina spowodowała, że przed biegami nominowanymi gospodarze prowadzili w spotkaniu sześcioma punktami. Taką punktową przewagę dokładnie wykorzystał menedżer FOGO Unii Leszno stosując dwa razy rezerwę taktyczną w biegu czternastym: Bartosz Smektała za Piotra Pawlickiego i Emil Sayfutdinov za Janusza Kołodzieja. Niestety zastosowane zmiany nie przyniosły oczekiwanych efektów i bieg podwójnie wygrali gospodarze.  Ostatnia gonitwa wieczoru również zakończyła się zwycięstwem gospodarzy i ostatecznie Motor Lublin wygrał z FOGO Unią Leszno 50:40.

Pełna relacja dostępna TUTAJ.

Martyna Wolnik