PGE Ekstraliga: „Dudek Dance” w Grudziądzu. RM SOLAR Falubaz wygrywa za trzy punkty!

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

Wyrównane spotkanie obejrzeli kibice w Grudziądzu, gdzie miejscowy MRGARDEN GKM podejmował RM SOLAR Falubaz Zielona Góra. Końcowa część spotkania należała do gości, którzy wygrali 47:43 i zrobili duży krok do fazy finałowej, inkasując trzy punkty do tabeli PGE Ekstraligi.

W początkowej fazie meczu, wynik oscylował wokół remisu. W 6. biegu nastąpiło przełamanie i goście wyszli na dwupunktowe prowadzenie, które w dalszych częściach spotkania powiększali. Od 10. biegu przewaga wzrastała i przed nominowanymi RM SOLAR Falubaz prowadził 42:36. Gospodarze potrzebowali dwóch wygranych 5:1, by myśleć o zdobyciu dwóch „oczek” do tabeli. W 14. biegu MRGARDEN GKM wygrał 4:2 dzięki parze Laguta – Bjerre, jednak świetnie dysponowany tego dnia Patryk Dudek nie pozwolił w 15. wyścigu na wypuszczenie zwycięstwa i świetnie obronił się przed atakami pary gospodarzy. Zielonogórzanie zdobyli także punkt bonusowy (95:85).

Wśród grudziądzan najlepiej punktowali Artem Laguta (14+1 w sześciu) i Nicki Pedersen (13+1 w sześciu). Liderem gości był Patryk Dudek (14 pkt) i zdecydowanie został wybrany Rajderem Meczu.

Pełna relacja dostępna jest TUTAJ.