PGE Ekstraliga Dreszczowiec i sensacja w Częstochowie! MOJE BERMUDY STAL awansowała do finału

Fot. Patryk Kowalski

MOJE BERMUDY STAL zmierzy się z MOTOREM Lublin w finale PGE Ekstraligi. Gorzowianie pokonali na wyjeździe ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA 48:42. Rajderem meczu został Martin Vaculik. Pierwszy mecz finałowy zaplanowany jest na 11 września.

Ekipa z Gorzowa bardzo dobrze weszła w mecz, co odzwierciedlał wynik po dwóch seriach (23:19 dla gości). W trzeciej serii gospodarze odrobili straty i doprowadzili do remisu. Dużą rolę odegrał 13. bieg, gdzie MOJE BERMUDY STAL wygrała podwójnie.

W 14. wyścigu dwukrotnie był przerywany. Najpierw chwilę po starcie na tor upadł Kacper Woryna, a decyzją sędziego, powtórka była w pełnej obsadzie. Potem ponownie znalazł się zawodnik częstochowskiego klubu, a arbiter wykluczył Patricka Hansena jako winnego upadku. W kolejnej odsłonie gospodarze wygrali 4:2.

Ostatnia gonitwa dnia zakończyła się podwójną wygraną gorzowian i to oni zmierzą się w walce o złoty medal z MOTOREM Lublin. ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ wystąpi w spotkaniach o brąz z FOR NATURE SOLUTIONS APATOREM Toruń. Pierwsze mecze zaplanowane są na 11 września.

Pełna relacja TUTAJ