PGE Ekstraliga: dominacja MOTORU nad MARWIS.PL FALUBAZEM. Pech Zagara

Fot. Klaudia Żurawska vel Dziurawiec

W meczu 11. rundy PGE Ekstraligi, MOTOR Lublin pokonał MARWIS.PL FALUBAZ 58:32. Gospodarze nie dali szans gościom i pewnie zdobyli również punkt bonusowy (104:76). Rajderem spotkania został Grigorij Laguta. Pechowo mecz zakończył Matej Zagar, który po upadku w 5. biegu nie był zdolny do jazdy.

Pierwsza seria była najbardziej wyrównana, a o przewadze MOTORU zdecydował bieg młodzieżowy wygrany 5:1. Świetnie zaprezentował się Matej Zagar, który wygrał swój premierowy bieg. Druga odsłona zaczęła się od upadku Słoweńca, w którego wjechał Mateusz Tonder. Polak został wykluczony, a Zagar nie wyjechał już na tor.

Po trzeciej serii przewaga lublinian nad MARWIS.PL FALUBAZEM wynosiła aż 22 punkty (41:19) i byli blisko zdobycia pełnej puli. MOTOR postawił kropkę nad „i” w 11. biegu, który wygrał 4:2. Biegi nominowane to potwierdzenie przewagi zespołu prowadzonego przez Macieja Kuciapę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 58:32.

Najlepszymi zawodnikami ze strony gospodarzy byli Mikkel Michelsen (14) i Grigorij Laguta (komplet 12 punktów). Z kolei w ekipie Piotra Żyto liderem był Max Fricke (11 w sześciu startach), a wtórował mu Patryk Dudek (8 w sześciu biegach).

Pełna relacja dostępna TUTAJ.