PGE Ekstraliga: Derby Ziemi Lubuskiej dla MOJE BERMUDY Stali Gorzów

Fot. Tomasz Jocz

Derby rządzą się swoimi prawami i tak też było w tym przypadku. W rywalizacji lepsi okazali się gospodarze, pokonując MARWIS.PL FALUBAZ Zieloną Górę 48:42, a w dwumeczu 98:82. Najlepszym zawodnikiem po stronie miejscowej drużyny okazał się Bartosz Zmarzlik, który uzbierał 14 pkt, a po stronie gości Patryk Dudek z 13 „oczkami”.

Gospodarze rozpoczęli spotkanie z wysokiego “C”, pokonując w pierwszej gonitwie MARWIS.PL FALUBAZ 5:1. W biegu juniorskim doszło do upadku Nila Tuffta, który został wykluczony z powtórki gonitwy. W niej natomiast triumfował Wiktor Jasiński. Z kolei ostatni bieg pierwszej serii startów był dla niego pechowy. W drugim łuku zahaczył o Rafała Karczmarza, powodując jego upadek. W trzyosobowym składzie najlepszy okazał się Matej Zagar.

Druga seria startów należała zdecydowanie do Patryka Dudka i Bartosza Zmarzlika. W siódmym biegu pod taśmą zabrakło Nila Tuffta, który był niezdolny do kontynuowania zawodów. Osamotniony Dudek na mecie zameldował się na 2. pozycji, a 3 „oczka” zgarnął Szymon Woźniak.

W biegu 8., podczas drugiego okrążenia na drugim łuku, doszło do upadku Damiana Pawliczaka, który bardzo szybko wstał z toru i dzięki temu gonitwa nie została przerwana. W niej natomiast triumfował znów Zmarzlik. Szymon Woźniak dopisał kolejne 3 punkty przy swoim nazwisku w kolejnym biegu. To samo tyczyło się Patryka Dudka.

Ostatnia seria startów to wygrane Maxa Fricke’a, Martina Vaculika oraz show w wykonaniu Bartosza Zmarzlika, który po starcie szybko zamknął swoich rywali i pewnie pomknął po czwartą trójkę.

W biegach nominowanych wygrane Mateja Zagara i Patryka Dudka, który jako pierwszy w tym spotkaniu pokonał Bartosza Zmarzlika i był w stanie zagrozić zawodnikowi gości.

Relacja ze spotkania w Gorzowie TUTAJ.

Paulina Wiśniewska