PGE Ekstraliga: Derby po raz setny – zapowiedź meczu #GORZIE

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

Wydarzenia nie lada rangi czeka żużlowych fanów już za kilkanaście godzin, nie co dzień bowiem mamy do czynienia z tak szczególnym meczem jak setne derby Ziemi Lubuskiej. Mecz w Gorzowie z wielu względów zapowiada się jako pretendent do miana meczu 12. rundy.

MOJE BERMUDY Stal Gorzów od kilku tygodni zdecydowanie znajduje się na fali wznoszącej. Po bardzo słabym starcie sezonu, gorzowianie w ostatnich meczach regularnie zapisują na swoim koncie duże punkty meczowe oraz punkty bonusowe, dzięki czemu w krótkim czasie awansowali z ostatniego na piąte miejsce w tabeli. Do swoich odwiecznych rywali z Zielonej Góry tracą tylko dwa „oczka”.

RM SOLAR Falubaz jednak ma na swoim koncie o jeden mecz mniej. Czy zatem po tym starciu dojdzie do przetasowania w tabeli? Bartosz Zmarzlik i reszta zespołu z pewnością zrobią wszystko, żeby setne w historii derby gorzowsko-zielonogórskie zakończyć z tarczą, a nie na tarczy. Martin Vaculik, Patryk Dudek, Piotr Protasiewicz bez wątpienia mają taki sam plan na to spotkanie. Oba zespoły będą mogły również skorzystać z gości (może pojechać jeden bez dodatkowych warunków) – ze strony MOJE BERMUDY Stali jest to Jack Holder, Nicolai Klindt lub Kamil Brzozowski, a z kolei wiceliderzy PGE Ekstraligi w ostatnich dniach porozumieli się z Viktorem Kulakovem oraz Rohanem Tungatem.

Kto zatem wyjdzie obronną ręką z tego spotkania? Gorzowianie do odrobienia mają dziesięciopunktową stratę z Zielonej Góry. Przy ich aktualnej dyspozycji wysoce prawdopodobne jest, że emocje w tym meczu potrwają do ostatniego wyścigu.

02.09, godz. 20:30 MOJE BERMUDY Stal Gorzów – RM SOLAR Falubaz Zielona Góra (pierwszy mecz 40:50)
LIVE nSport+ (studio od 20:00)
Studio: Marcin Majewski, Grzegorz Zengota
Komentarz: Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński
Reporter: Łukasz Benz

Sędzia: Artur Kuśmierz, Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak, Asystent sędziego: Kacper Bryła

Magazyn PGE Ekstraligi – na żywo prosto ze stadionu w Gorzowie
Prowadzący: Marcin Majewski
Goście: Jacek Gajewski, Mirosław Jabłoński, Tomasz Dryła, Leszek Demski

Tomasz Kania