PGE Ekstraliga: Derby nr 100 dla gorzowian. MOJE BERMUDY Stal wygrywa z RM SOLAR Falubazem

Fot. Radosław Kalina
Fot. Radosław Kalina

Setne Derby Ziemi Lubuskiej zakończyły się zgodnie z przewidywaniami większości ekspertów oraz kibiców. Znajdująca się ostatnio na fali MOJE BERMUDY Stal pokonała RM SOLAR Falubaz 52:38. Klasą dla samego siebie był Bartosz Zmarzlik, który zdobył 14 punktów. W zespole gości najwięcej oklasków od kibiców otrzymał Patryk Dudek, autor 12 punktów w sześciu startach.

Mocne otwarcie i komplet zwycięstw indywidualnych w pierwszej serii gospodarzy zbudowały solidną przewagę sześciu punktów nad zielonogórzanami. Podopieczni Stanisława Chomskiego pokazali spokój, pewność siebie oraz dobre spasowanie z torem. W pamięci kibiców szczególnie zapadnie nieudany debiut w roli gościa Viktora Kulakova, który w pierwszym biegu zanotował defekt jadąc na końcu stawki.

Druga seria otworzyła passę pasjonujących wyścigów. W piątej gonitwie Michael Jepsen Jensen brawurowo minął na dystansie Krzysztofa Kasprzaka oraz Andersa Thomsena i dowiózł pierwszą trójkę dla RM SOLAR Falubazu. Urozmaiceniem widowiska dla kibiców była przednia oraz zacięta walka w 6. wyścigu pomiędzy Rafałem Karczmarzem a Viktorem Kulakovem. Zawodnicy kilkukrotnie stykali się ze sobą na dystansie, jednak ostatecznie to młodzieżowiec gorzowian, odważnym atakiem na ostatnim łuku, zdołał po zewnętrznej wyprzedzić Rosjanina. Do kuriozalnej i niebezpiecznej sytuacji doszło w 7. biegu, kiedy to para gości straciła podwójne prowadzenie, po tym jak Mateusz Tonder nie zapanował nad motocyklem i zablokował Patryka Dudka. W rezultacie błyskotliwi tego dnia Bartosz Zmarzlik oraz Szymon Woźniak doszczętnie wykorzystali okazję i po raz pierwszy w spotkaniu dowieźli parowe zwycięstwo gospodarzy do mety.

Przed drugą przerwą w spotkaniu, opóźnioną z racji pojawiającego się deszczu, RM SOLAR Falubaz zwyciężył w stosunku 4:2. W biegu dziewiątym start zdecydował o rozstrzygnięciu. Para gospodarzy, którą stworzyli Bartosz Zmarzlik oraz Szymon Woźniak kolejny raz zwyciężyli podwójnie. Sędzia, narzuciwszy błyskawiczne tempo, pozwolił zawodnikom odjechać kolejny bieg bez kosmetyki toru. Zielonogórzanie nie złożyli broni i wygrali z gorzowianami w stosunku 4:2, a Patryk Dudek odniósł swoje pierwsze indywidualne zwycięstwo i dał sygnał kolegom do skutecznej walki.

W jedenastym wyścigu gorzowianie zdeklasowali zielonogórzan i powiększyli przewagę w spotkaniu do szesnastu punktów, natomiast w dwumeczu do sześciu „oczek”. Przed biegami nominowanymi zawodnicy obu drużyn skutecznie wymieniali mocne ciosy wobec siebie, lecz ostatecznie to gospodarze sukcesywnie kontrolowali przebieg meczu i utrzymywali bezpieczną przewagę punktową. Biegi nominowane okazały się remisowe i zapewniły gorzowianom komplet trzech punktów do tabeli.

W zespole MOJE BERMUDY Stal Gorzów liderami byli Bartosz Zmarzlik (14) oraz Szymon Woźniak (11+3). Najskuteczniejsi w zespole RM SOLAR Falubazu Zielona Góra byli Patryk Dudek (12) oraz Michael Jepsen Jensen (9). Z pewnością na więcej liczył Martin Vaculik (7), który dwukrotnie przyjeżdżał bez punktów do mety.

Relacja z meczu dostępna jest TUTAJ.

Krzysztof Zawadzki