PGE Ekstraliga: Derby dla Torunia. EWINNER APATOR pokonuje ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM

Fot. Zuzanna Kloskowska
Fot. Zuzanna Kloskowska

EWINNER APATOR Toruń pokonał ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM Grudziądz 55:35. Najlepiej punktującym po stronie gospodarzy był Robert Lambert z wynikiem 14 pkt, a w drużynie gości Nicki Pedersen, który w 6 startach zdobył 14 oczek. Brytyjczyk zdobył także tytuł Rajdera Meczu.

Adrian Miedziński wygrał gonitwę i tym samym otworzył pierwszą serię startów. Po spektakularnym ataku na Kennetha Bjerre wysunął się na prowadzenie i zameldował się na mecie jako pierwszy. W biegu juniorskim lepsi okazali się gospodarze i wygrali bieg podwójnie. Robert Lambert w kolejnej gonitwie założył od razu Nickiego Pedersena i bez problemu dowiózł 3 punkty. Chris Holder walczył z Krzysztofem Kasprzakiem o 3. pozycję, lecz w walce lepszy okazał się Australijczyk. Wygrana Jacka Holdera zakończyła się pierwszą serię startów.

Druga seria startów rozpoczęła się od wygranej gospodarzy. Lambert z Miedzińskim pokonali pewnie Pawlickiego w parze z Bjerre. W szóstej odsłonie lepszy okazał się Chris Holder, pokonując Przemysława Pawlickiego i Krzysztofa Kasprzaka. Kolejny wyścig to walka Jacka Holdera z Nickim Pedersenem. Lepszy okazał się Duńczyk, a 3 „oczka” zgarnął Paweł Przedpełski.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się wygraną Chrisa Holdera. Karol Żupiński został minięty przez Norberta Krakowiaka i dowiózł do mety 1 punkt. W 9. wyścigu Pawlicki upadł na tor po zaciętej walce z Przedpełskim. Zawodnik grudziądzan został wykluczony z powtórki. Bieg odbył się w 3 osobowym składzie i zakończył się podwójnym zwycięstwem torunian. W 10. gonitwie Adrian Miedziński rywalizował z Nickim Pedersenem, lecz w pewnym momencie stracił panowanie nad motocyklem i spadł na ostatnią pozycję. Trzy oczka powędrowały na konto Duńczyka.

Ostatnia seria startów to zdecydowana wygrana Roberta Lamberta. Paweł Przedpełski „tasował się” z Przemysławem Pawlickim, lecz lepszy okazał się zawodnik gości, zgarniając 2 „oczka”. Adrian Miedziński z powodzeniem zaatakował Densia Zielińskiego i wygrał kolejną gonitwę. Ostatni bieg serii zasadniczej należał do Nickiego Pedersena, który nieustannie odpierał ataki Chrisa Holdera.

Biegi nominowane rozpoczęło zwycięstwo Roberta Lamberta. Spotkanie zamknął Chris Holder, który pewnie pokonał swoich rywali. Spotkanie zakończyło się wynikiem 55:35.

Pełna relacja dostępna jest TUTAJ.

Paulina Wiśniewska