PGE Ekstraliga: Derby dla MRGARDEN GKM-u Grudziądz!

Fot. Marcin Karczewski
Fot. Marcin Karczewski

W zaległym spotkaniu 5. rundy PGE Ekstraligi MRGARDEN GKM Grudziądz pokonał GET WELL Toruń 55:35. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził Artem Laguta (13+1). Liderem gości był Jason Doyle (15 w sześciu startach). Mecz obejrzało 7 500 kibiców.

Spotkanie od samego początku układało się pod dyktando grudziądzan, którzy po drugim biegu objęli prowadzenie. Kolejne wyścigi to powiększanie przewagi, która ostatecznie wyniosła dwadzieścia punktów. Rewanż już za dwa tygodnie (28 czerwca) w Toruniu.

Rajderem Meczu został wybrany Krzysztof Buczkowski (12 punktów).

Chcę jechać jak najlepiej, ale czegoś brakuje. Ciężko wejść mi formę w 100 procentach. Na pewno atmosfera się poprawiła, ale brakuje jeszcze wyników. To buduje drużynę. Robimy, co w naszej mocy, ale nie za każdym razem idzie to w dobrą stronę. Dużo czasu już nam nie zostało – powiedział Norbert Kościuch.

Chcieliśmy jak najwięcej punktów uzyskać, aby punkt bonusowy był nasz. Wszystko kleiło mi się i jechałem do przodu. Jason Doyle w 15. biegu popełnił błąd i to wykorzystałem. Jestem zadowolony – wyjaśnił Artem Laguta na antenie nSport+.

Więcej o meczu TUTAJ.