PGE Ekstraliga: Decydujące starcia w PGE Ekstralidze! Dla kogo brązowy medal? (zapowiedź #CZETOR)

Fot. Patryk Kowalski

Czas na decydujące rozstrzygnięcia w PGE Ekstralidze. W Częstochowie rewanżowe spotkanie o brązowy medal, w którym ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ podejmie FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń. W pierwszym meczu obu ekip minimalnie zwyciężyli torunianie, którzy będą bronić dwupunktowej przewagi. Początek meczu o godz. 19:15. Transmisja w ELEVEN SPORTS 1.

Faworytem tej rywalizacji będą gospodarze, którzy dość niespodziewanie odpadli w półfinale w rywalizacji z gorzowską MOJE BERMUDY STALĄ. Co prawda, w pierwszym starciu z FOR NATURE SOLUTIONS APATOREM, podopieczni Lecha Kędziory przegrali, lecz dwa punkty straty są do odrobienia już nawet w pierwszym biegu zawodów. Warto zaznaczyć, że taki sam rezultat na korzyść gospodarzy da im trzecie miejsce w sezonie 2022. Wynika to z faktu, że po rundzie zasadniczej zajmowali oni wyższe miejsce w tabeli PGE Ekstraligi.

Trudno dziś przypuszczać, że ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ nie będzie wystarczająco zmobilizowany, a sam Leon Madsen, który w Toruniu zdobył jedynie 5 punktów, nie poprawi znacząco swojej skuteczności. W bardzo dobrej formie w tej części sezonu jest też Jakub Miśkowiak, a Mateusz Świdnicki jeszcze nie tak dawno na swoim torze, w wielkim stylu wywalczył Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwo Polski. Juniorzy to zdecydowanie jedna z ich podstawowych broni ekipy ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZA. Częstochowianie mają w składzie zdecydowanie mniej znaków zapytania.

Nie znaczy to jednak, że gości z Torunia należy skreślać. Wystarczy jeszcze raz wrócić do konfrontacji gorzowsko – częstochowskiej z półfinału PGE Ekstraligi. Ekipa Stanisława Chomskiego udowodniła, że i na torze przy Olsztyńskiej da się powalczyć i wywieźć korzystny, zapewniający sukces wynik. Aby ten cel zrealizować, torunianie będą potrzebować solidnego i skutecznego kwartetu: Patryk Dudek, Paweł Przedpełski, Jack Holder i Robert Lambert, i być może liczyć, że Krzysztof Lewandowski będzie w stanie powalczyć z częstochowskimi juniorami. Zespół Roberta Sawiny stoi przed trudnym zadaniem, ale na pewno nie niewykonalnym. W końcu nie bez przyczyny od lat mówi się, że „gdzie kończy się logika, zaczyna się żużel”. Niech się dzieje!

24.09, godz. 19:15
ZIELONA-ENERGIA.COM WŁÓKNIARZ Częstochowa – FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń
1. mecz: 44:46
Transmisja: ELEVEN SPORTS 1
Studio: Marcelina Rutkowska-Konikiewicz, Kamil Cieślar
Komentarz: Michał Korościel, Marcin Kuźbicki
Reporterka: Joanna Cedrych

Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Tomasz Walczak